چند نکته کاربردی برای موفقیت رستوران داری

موفقیت در رستوران داری

برای موفقیت در رستوران داری به راحتی نمی توان واژه ی موفقیت را تعریف نمود. زیرا هر کسی موفقیت را از چشم انداز خودش در یک چیز می بیند. برای مثال عده ای داشتن یک زندگی مرفه را موفقیت می دانند. عده ای دیگر داشتن یک حرفه و کسب و کار کارآمد و گسترش کارمندان آن را موفقیت می دانند. 

موفقیت در رستوران داری

با وجود این که افراد موفقیت را از چشم انداز خودشان به شیوه های مختلف تعریف می کنند اما در صنعت رستوران دارای برای موفق بودن اصولی وجود دارد که آنها هرگز تاکنون تغییر نکرده اند که در اینجا درباره ی ۲۰ مورد از این اصول توضیح می دهیم:

اصول مهم برای موفقیت در رستوران داری

کانسپت و شخصیت کل مجموعه

این مورد یکی از مهم ترین موارد موفقیت در رستوران داری است و اگر آن را نادیده بگیرید به این معنی است که رستوران تان را از دست داده اید. کانسپت رستوران شما باید مشخص باشد و باید منو و سرویس های مشخصی متناسب با آن داشته باشید. شاید با خودتان بگویید که اگر کانسپت مشخصی نداشته باشم می توانم طیف گسترده ای از مشتریان را جذب کنم.  اما آیا به این توجه کرده اید که آیا می توانید نیاز همگان را رفع کنید. آیا می توانید در رستورانتان هم فست فود، هم غذای ایرانی و هم غذای سنتی به طور همزمان ارائه دهید. بنابراین ابتدا مشخص کنید چه نوع رستورانی هستید و متناسب با آن شخصیت مجموعه خودتان را از چیزهای کلی تا چیزهای جزیی تعریف کنید. 

شناخت کافی مهمان ها و مخاطبان

اصل دوم موفقیت در رستوران داری شناخت مشتریان است. باید بدانید مشتریان شما از کجا می آیند آیا مشتری دائم شما هستند و یا گذرا هستند. اگر مشتری ثابت هستند چرا رستوران شما را انتخاب کردند؟ نقاط ضعف و قوت رستوران تان چیست؟ همچین محل رستوران تان را نیز بررسی کنید که از نظر تجاری در چه موقعیتی قرار دارید؟ و در اینجاست که شما نقطه ی هدفتان را می شناسید. 
موفقیت در رستوران داری

لوکیشن مناسب موفقیت در رستوران داری

مکان رستوران یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید به شدت به آن توجه باشد. برای موفقیت در رستوران داری لوکیشن رستوران باید جایی باشد که علاوه بر اینکه تردد و عبور مرور در آن زیاد است جای پارک مناسب نیز داشته باشد. انتخاب یک لوکیشن مناسب در موفقیت یک رستوران تاثیر بسزایی دارد و می تواند در تعداد مشتریان یک رستوران نیز نقش مهمی داشته باشد. 

منحصر به فرد بودن

باید خدمات و سرویس های خاصی را به مشتریانتان ارائه دهید و در ارائه ی محصولات خلاقانه عمل کنید. سعی کنید در ارائه ی این خدمات منحصر به فرد باشید تا بتوانید نظر مشتریان بیشتری را به رستوران تان جلب نمایید و از رقبا پیشی بگیرید. 

خدمات متناسب

برای موفقیت در رستوران داری خدمات خوبی را به مشتریان ارائه دهید. با توجه به تعداد زیاد رستوران ها، مشتریان سطح توقع شان بالا رفته است و باید در نوع خودتان بهترین خدمات را ارائه دهید تا رضایت مشتریان را به صورت نسبی به دست آورید. قیمت های شما نیز باید در این مرحله بسیار مناسب باشد. 
موفقیت در رستوران داری

تبلیغات و بازاریابی

یکی دیگر از اصول موفقیت در رستوران داری تبلیغات و بازاریابی می باشد. بازاریابی باید به صورت هدفمند باشد و با توجه به نوع رستوران تان، منطقه ای که در آن واقع شده، نوع مشتریانتان و ب توجه به میانگین سنی آنها باشد. در رابطه با تبلیغات هم باید به شما بگوییم که شما در اوج هم باشید همیشه به تبلیغات مناسب نیاز دارید.

کیفیت محصولات موفقیت در رستوران داری

ارائه ی خدمات و محصولات با کیفیت یکی دیگر از عوامل و اصول مهم در صنعت رستوران داری موفق است. میزان موفقیت شما با نوع غذایی که ارائه می دهید مشخص می گردد. گاهی یک مشتری به دلیل کیفیت بالای یک رستوران به رستورانی می رود که فاصله ی زیادی با محل زندگی اش دارد. بنابراین به کیفیت محصولات و خدمات تان توجه ویژه ای داشته باشید. 

کیفیت سرویس دهی

ارائه ی خدمات با کیفیت همانند ارائه ی غذای با کیفیت بسیار مهم است. شما می توانید با نظر سنجی از مشتریان از میزان کیفیت خدمات تان مطلع شوید.  باید از این آگاهی پیدا کنید که آیا کارمندان شما درباره ی ارائه ی خدمات مناسب و با کیفیت به مشتری توجیه شده اند؟ آیا می دانستید مهم ترین عامل جذب مشتری همان مشتری های شما هستند. گاهی ممکن است نقضی در رستوران یا در کیفیت غذا به وجود بیاید اما اگر کارکنان شما آموزش دیده باشند به راحتی می توانند با صحبت کردن با مشتری او را متقاعد کنند و دوباره به سیستم برگردانند. 
موفقیت در رستوران داری

بررسی استاندارد ها

برای موفقیت در رستوران داری این نکته را همیشه به خاطر بسپارید که اجرای بی عیب و نقص بسیار حائز اهمیت است. باید اطمینان حاصل کنید که تمامی مواردی که برای موفقیت رستوران تان در نظر گرفته اید در حال اجرا شدن است. برای اطمینان باید گاهی کل سیستم را بازبینی نمایید. 

توجه به مشتریان

سعی کنید به مشتریانتان توجه کنید و آنها را بشناسید و تا حد کافی به نظرات آنها توجه کنید و احترام بگذارید. در واقع توجه و احترام به مشتری ها برابر است توجه به سودتان و در کل توجه به سود کل مجموعه از این رو با توجه به اهمیت این موضوع برای کارمندان کلاس های آموزشی ارتباط به مشتری و یا مشتری مداری برگزار نمایید که می تواند به صورت روزانه یا هفتگی باشد. این نکته را فراموش نکنید که مشتری یعنی اصل سرمایه ی شما. 

آگاهی از نظر مشتریان

از مشتریانتان بخواهید که نظرات خودشان را به شما بگویند تا از نقاط قوت و نقاط ضعف تان مطلع شوید. وقتی که شما به صورت دائم در رستوران هستید ممکن است متوجه یک سری از نواقص نباشید و نظر خواهی از مشتریان به شما کمک می نماید تا از آن نقص های آگاهی پیدا کنید . 
موفقیت در رستوران داری

استفاده از نیروی انسانی و مجرب

برای موفقیت در رستوران داری سعی کنید از افراد مجرب و با سابقه در کارتان استفاده کنید. این افراد باید قادر باشند برخی از شرایط پیش بینی نشده را مدیریت نمایند و به خواسته ی مشتریان پاسخ متناسبی دهند. این نکته هم فراموش نکنید که پرسنل هم جز سرمایه ی مجموعه ی شما محسوب می شوند. 

کنترل هزینه ها و ثبات قیمت در منو

باید یک فرمول اقتصادی واقع بینانه داشته باشید. باید درآمد رستوران شما کافی باشد تا قیمت ها را برای مدت زیادی ثابت نگه دارید. از این رو باید همیشه این نکته را بررسی نمایید که آیا کیفیت خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید متناسب با قیمت آن است؟

منو

برای موفقیت در رستوران داری منوی غذای رستوران شما باید به گونه ای تنظیم شود که هم با کیفیت باشد هم سود لازم را داشته باشد و هم طراحی مناسبی داشته باشد. 
موفقیت در رستوران داری

تهیه کردن موارد جزیی برای مثال دستمال کاغذی

تهیه کردن برخی از چیزهای جزیی که به نظر ساده می آید می تواند بخشی از اصول کسب و کار موفق در رستوران داری محسوب شود. به عنوان مثال تهیه ی  دستمال کاغذی و دستمال مرطوب به تعداد کافی بر روی میز از جمله اصولی است که باید همیشه رعایت نمایید. اگر اینگونه نباشد مشتری شما ممکن است از گارسون بخواهد که دستمالی را در اختیار وی قرار دهد و او به جای اینکه بدون استرس غذایش را بخورد به دنبال یک چیز ساده مانند دستمال است.  اگر بخواهیم از چشم انداز مشتری به شما بگوییم، تمامی این ایرادها باید از ابتدا و قبل از ورود مشتری به رستوران شما رفع شده باشد. 

شبکه های اجتماعی و رسانه

برای موفقیت در رستوران داری یادتان باشد که از رسانه ها و شبکه های اجتماعی غافل نشوید. این روزها با پیشرفت فناوری شاهد استفاده روز افزون شبکه های اجتماعی و رسانه ها در بین افراد جامعه هستیم بنابراین نباید از این رسانه ها غافل شوید سعی کنید صفحه ی خودتان را در این شبکه ها بسازید و دنبال کنندگان تان را بیشتر کنید. شما می توانید کارتان را در این صفحه های اجتماعی تبلیغ کنید و درباره ی خدماتی که ارائه می دهید بگویید.
موفقیت در رستوران داری

خاطره انگیز بودن

برای موفقیت در رستوران داری این نکته را فراموش نکنید که اگر بتوانید خاطره انگیز باشید مشتریان شما بیشتر می شود و این در موفقیت تان نقش بسزایی دارد. می توانید تی شرت هایی با لوگوی خودتان را به افراد بدهید و این می تواند بهترین تبلیغ برای رستوران شما باشد. گاهی وقتا می توانید از لیوان هایی با لوگوی خودتان استفاده کنید. 

صمیمیت کارکنان

این که کارمندهای شما رفتار صمیمانه ای داشته باشند در میزان رشد مشتریان تان نقش بسزایی دارد. کارکنان باید با مشتریان مهربان باشند و به آنها احترام بگذارند. خوش برخورد بودن در این صنف بسیار مهم و حائز اهمیت است. 
موفقیت در رستوران داری

چیدمان مناسب

برای موفقیت در رستوران داری از این نکته غافل نشوید که درآمد رستوران با تعداد مشتریان آن رابطه مستقیم دارد. یک رستوران خوب باید فضای مناسبی را برای مشتریانش داشته باشد. بنابراین بهتر است از چیدمانه هوشمندانه استفاده کنید و بیشترین استفاده را از فضایی که در دسترس تان است ببرید. 

منحصر به فرد بودن

سعی کنید از طراحی ویژه و خاصی استفاده کنید تا شما را از سایر رستوران ها متمایز کند. این امر می تواند یک مزیت بسیار مهم در راستای موفقیت شما باشد. سعی کنید فضای جذابی را در رستوران تعبیه نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *