کانسپت و تم رستوران چگونه باید باشد؟

کانسپت رستوران

آیا تا به حال در این باره فکر کرده اید که کانسپت یک رستوران چگونه باید باشد و یا به چه عواملی بستگی دارد؟ بهتر است این نکته را بدانید که مشخص کردن کانسپت یا تم یک رستوران اولین و مهم ترین گام برای باز کردن یک رستوران است. شاید در نگاه اول این چیز ساده ای به نظر بیاید و خیلی از این نکته سطحی بگذرند اما در حقیقت این گونه نیست و این نکته ی بسیار مهمی است. 

کانسپت رستوران

شاید برای شما پیش آمده باشد که داخل یک رستوران رفتید و به طور کلی گیج شدید. وقتی گارسون منو را برای شما می آورد متوجه می شوید که منو هیچ ربطی به فضای رستوران ندارد و یا قیمت های غذاهای موجود در منو اصلا برای یک رستوران معمولی مناسب نیست و بیش از حد قیمت ها بالا است. از طرف دیگر موسیقی که پخش می شود با دکوراسیون رستوران هیچ تناسبی با هم ندارند. 

البته ممکن است یک رستوران هیچ یک از موارد ذکر شده در بالا را نداشته باشد اما ساختار منحصر به فرد خودش را داشته باشد که آن را از سایر رستوران ها جدا می کند که می توان گفت که این در اصل اصالت رستوران است و مشتری به محض ورود به رستوران متوجه این اصالت می شود. می توان گفت که نوع طرز فکر مدیر رستوران هویت اصلی رستوران را می سازد. آنچه که مدیر رستوران آن را ارزش تلقی می کند در واقع ساختار اصلی رستوران و هویت آن را تشکیل می دهد.

 به عنوان مثال یک مدیر می تواند در رستورانش توجه ویژه ای به نوستالژی کند و از این رو تم اصلی رستوران حول این محور می چرخد. لازم به ذکر است که این نکته را بدانید که عدم داشتن هویت و ساختار به معنی از دست رفتن رستوران است. زیرا مخاطب شما بلاتکلیف است و به راحتی شما را فراموش می کند. شاید فکر کنید که در این صورت می توانید توجه همه ی افراد را جلب کنید اما آیا به این توجه کرده اید که آیا می توانید نیاز همگان را رفع کنید. آیا می توانید در رستورانتان هم فست فود، هم غذای ایرانی و هم غذای سنتی به طور همزمان ارائه دهید.  

کانسپت رستوران

در واقع خط قرمزها بر اساس این عوامل تعیین می شوند و با توجه به این مفاهیم اکنون مشخص است که شما از چه ترکیبی در منوی خودتان استفاده می نمایید و یا مشخص است که فضای رستوران یا چیدمان شما باید به چه شکل باشد. یا اگر صفحه ی مجازی دارید آن صفحه چگونه باید باشد. 

وقتی مشتری وارد رستوران شما می شود، این هویت به وی نیز منتقل می گردد و آنهایی که به این تم علاقه دارند وارد رستوران شما می شوند و اگر همه چی خوب باشد و آنها از فضا لذت ببرند مشتری ثابت شما خواهند شد. 

چند نکته مهم هنگام طراحی تم رستوران

کانسپت رستوران

کانسپت کل مجموعه ی شما یکی از مهم ترین موارد در رستوران است و اگر آن را نادیده بگیرید به این معنی است که رستوران تان را از دست داده اید. کانسپت رستوران شما باید مشخص باشد و باید منو و سرویس های مشخصی متناسب با آن داشته باشید. شاید با خودتان بگویید که اگر کانسپت مشخصی نداشته باشم می توانم طیف گسترده ای از مشتریان را جذب کنم. اما آیا به این توجه کرده اید که آیا می توانید نیاز همگان را رفع کنید.

 آیا می توانید در رستورانتان هم فست فود، هم غذای ایرانی و هم غذای سنتی به طور همزمان ارائه دهید. بنابراین ابتدا مشخص کنید چه نوع رستورانی هستید و متناسب با آن شخصیت مجموعه خودتان را از چیزهای کلی تا چیزهای جزیی تعریف کنید.

کانسپت رستوران

مکان رستوران یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید به شدت به آن توجه باشد. لوکیشن رستوران باید جایی باشد که علاوه بر اینکه تردد و عبور مرور در آن زیاد است جای پارک مناسب نیز داشته باشد. انتخاب یک لوکیشن مناسب در موفقیت یک رستوران تاثیر بسزایی دارد و می تواند در تعداد مشتریان یک رستوران نیز نقش مهمی داشته باشد.

کانسپت رستوران

باید خدمات و سرویس های خاصی را به مشتریانتان ارائه دهید و در ارائه ی محصولات خلاقانه عمل کنید. سعی کنید در ارائه ی این خدمات منحصر به فرد باشید تا بتوانید نظر مشتریان بیشتری را به رستوران تان جلب نمایید و از رقبا پیشی بگیرید. با توجه به تعداد زیاد رستوران ها، مشتریان سطح توقع شان بالا رفته است و باید در نوع خودتان بهترین خدمات را ارائه دهید تا رضایت مشتریان را به صورت نسبی به دست آورید. 

کانسپت رستوران

قیمت های شما نیز باید در این مرحله بسیار مناسب باشد. ارائه ی خدمات و محصولات با کیفیت یکی دیگر از عوامل و اصول مهم در صنعت رستوران داری موفق است. میزان موفقیت شما با نوع غذایی که ارائه می دهید مشخص می گردد. 

کانسپت رستوران

گاهی یک مشتری به دلیل کیفیت بالای یک رستوران به رستورانی می رود که فاصله ی زیادی با محل زندگی اش دارد. بنابراین به کیفیت محصولات و خدمات تان توجه ویژه ای داشته باشید. ارائه ی خدمات با کیفیت همانند ارائه ی غذای با کیفیت بسیار مهم است. شما می توانید با نظر سنجی از مشتریان از میزان کیفیت خدمات تان مطلع شوید.  باید از این آگاهی پیدا کنید که آیا کارمندان شما درباره ی ارائه ی خدمات مناسب و با کیفیت به مشتری توجیه شده اند؟ آیا می دانستید مهم ترین عامل جذب مشتری همان مشتری های شما هستند. گاهی ممکن است نقضی در رستوران یا در کیفیت غذا به وجود بیاید اما اگر کارکنان شما آموزش دیده باشند به راحتی می توانند با صحبت کردن با مشتری او را متقاعد کنند و دوباره به سیستم برگردانند.

سعی کنید به مشتریانتان توجه کنید و آنها را بشناسید و تا حد کافی به نظرات آنها توجه کنید و احترام بگذارید. در واقع توجه و احترام به مشتری ها برابر است توجه به سودتان و در کل توجه به سود کل مجموعه از این رو با توجه به اهمیت این موضوع برای کارمندان کلاس های آموزشی ارتباط به مشتری و یا مشتری مداری برگزار نمایید که می تواند به صورت روزانه یا هفتگی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *