راه اندازی فست فود

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

همه چیز در مورد راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود در شهرهای شلوغ و پرجمعیت یکی از راه‌های کسب درآمد است. البته این پروژه کار هر کسی نیست و به تخصص و مهارت زیادی نیاز دارد. در ابتدا برای اینکه بتوانید فست فود خود را به بهترین شکل راه‌اندازی کنید، باید به سراغ یک تیم حرفه‌ای بروید. این تیم باید قادر به تاسیس فست فود در زمان کوتاه، با سرمایه‌ی کم و سوددهی بالا باشد. تجربه و تخصص در این امر اهمیت زیادی دارد. تیمی که شما به دنبال آن هستید، تیمی متخصص، مجرب و ماهر است. در ادامه به بررسی ویژگی‌های چنین تیمی می‌پردازیم.

مراحل قانونی راه اندازی فست فود

یکی دیگر از مراحل راه‌اندازی یک رستوران فست‌فود، طی کردن مراحل قانونی است تا بتوانید مجوز فعالیت دریافت کنید. پروانه‌ی کسب برای شروع فعالیت قانونی جزء الزامات هر کسب و کاری محسوب می‌شود. پس بعد از مشخص شدن موقعیت مکانی، باید برای دریافت مجوز اقدام کنید. در صورتی که این مرحله انجام نشود، فعالیت شما غیرقانونی است و هر روز باید منتظر بسته شدن درب فست‌فود بمانید.

تیم راه‌اندازی می‌تواند مراحل قانونی راه اندازی فست فود را نیز پیش سر بگذارد. البته توصیه‌ی ما این است که شخصاً و یا از طریق وکیل خود برای دریافت مجوز اقدام کنید.

مکان مناسب برای فست فود

بررسی و تحقق برای پیدا کردن مکان راه‌اندازی فست فود

اولین کاری که تیم حرفه‌ای برای راه اندازی فست فود می‌کند، بررسی و تحقق در مورد موقعیت مکانی است. اکنون در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک می‌توان از این نوع رستوران به عنوان راهی برای کسب درآمد استفاده کرد. اما میانگین درامد فست فود براساس موقعیت مکانی در شهرهای مختلف متفاوت است.

برای مثال در محیط‌های نزدیک به موسسات آموزشی مثل دانشگاه‌ها و مدارس، فست‌فودها بیشترین سود را کسب می‌کنند. اما فست فود در یک منطقه‌ی مسکونی نمی‌تواند درآمد زیادی داشته باشد. به هر حال ترجیح مردم این است که در خانه غذای گرم بخورند و به سمت فست‌فودهای مضر و چاق‌کننده نروند.

یک تیم حرفه‌ای برای راه اندازی فست فود به همین نکات ریز توجه دارد. فست فودها در مکان‌هایی دور از خانه‌های مسکونی پررونق هستند. هر چه به محیط‌های آموزشی و کاری نزدیک شویم، میزان میانگین درامد فست فود افزایش می‌یابد. همچنین میزان سن ساکنین یک منطقه هم در کسب سود فست‌فود مؤثر است.

در مناطقی که اغلب ساکنین آن افراد میانسال و سالمند باشند، نمی‌توان انتظار کسب سود زیادی را از این نوع رستوران داشت. در مقابل، اغلب نسل جوان به غذاهای فست‌فودی علاقمند هستند.

 براساس مطالعات صورت گرفته حدود ۶۵ درصد از علاقمندان به غذاهای فست‌فود نوجوانان هستند. حتی ترجیح می‌دهند به جای غذاهای گرم خانگی، در بیرون یک فست فود نوش جان کنند. در حالی که فقط ۱۰ درصد از افراد میانسال و سالمندان به این نوع از غذاها علاقه دارند.ما نیز با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه داریم، سعی می‌کنیم بهترین موقعیت مکانی را برای راه‌اندازی فست فود به شما پیشنهاد دهیم.

تبلیغات فست فود

تبلیغات برای فعالیت فست فود

همزمان با شروع فعالیت فست‌فود لازم است که تبلیغات گسترده‌ای برای این کسب و کار انجام شود. برندسازی برای فست فود اهمیت زیادی دارد. حتی اگر از بهترین مواد غذایی برای تهیه‌ی غذاهای فست فود استفاده شود، تا زمانی که برند خود را به مردم شهرتان معرفی نکنید، نمی‌توانید آن‌ها را به مشتری خود تبدیل کنید.

مردم بیشتر از آنکه شیفته‌ی محصولات یا خدمات باشند، به برند توجه می‌کنند. برای مثال اغلب آن‌ها فقط برای اینکه برند اپل را در پشت گوشی خود داشته باشند، حاضر پول زیادی را برای یک گوشی آیفون خرج کنند. درست است که گوشی آیفون نسبت به یک گوشی با برند سامسونگ یا ال جی قابلیت‌ها و امکانات بیشتری دارد. اما این امکانات آنقدر نیست که مجبور شوند برای آن چند برابر هزینه کنند.

این مثال ساده به خوبی نشان می‌دهد که تبلیغات و برندسازی می‌تواند فست فود شما را به یک رستوران ناب تبدیل کند. کافیست برنامه‌ی تبلیغات خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید. راه‌اندازی صفحه‌ی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی یکی از این راه‌هاست.

بیزینس پلن فست فود

طرح تجاری قبل از راه‌اندازی

یک تیم متخصص و ماهر قبل از هر چیز برای شما یک بیزنس پلن طراحی می‌کند که در آن اطلاعات کاملی در مورد نحوه‌ی راه‌اندازی فست فود، هزینه‌های مورد نیاز، تعداد کارکنان مورد نیز، مدت زمان راه‌اندازی و میانگین درامد فست فود در اختیار شما قرار می‌دهد. این طرحِ تجاری، دید شما را نسبت به ایده‌ی کسب و کارتان بازتر می‌کند.

تهیه‌ی بیزنس پلن به زمان زیادی نیاز دارد. زیرا در طی این مدت باید اطلاعات درست و دقیقی در مورد طرح خود بدست آورید. تیم راه اندازی فست فود دقیقاً همین وظایف را برعهده دارد. این تیم با توجه به تجاربی که از قبل کسب کرده‌ است، می‌داند که برای راه‌اندازی فست‌فود به چه چیزی نیاز دارد و از کجا باید شروع کند.

حتی می‌تواند به طور دقیق برآورد هزینه راه اندازی فست فود را نیز برای شما مشخص کند. در بیزنس پلن مشخص کردن زمان اتمام کار اهمیت زیادی دارد. حال آنکه این اطلاعات توسط تیم به شما اعلام می‌شود.

تجهیزات فست فود

آماده کردن تجهیزات برای فست فود

فست فود هم نوعی رستوران است که برای آماده کردن غذا و نوشیدنی به تجهیزات متعددی نیاز دارد. برای مثال یخچال یکی از مهم‌ترین وسایلی است که برای این نوع رستوران کاربرد زیادی دارد. مشتریانی که وارد رستوران می‌شوند، می‌خواهند فوری ساندویچ خود را دریافت کنند. پس وقت زیادی برای درست کردن غذا ندارید.

بسیاری از فست‌فودها از قبل بسیاری از غذاها را آماده کرده و داخل یخچال می‌گذارند. زمانی که مشتریان سفارشات خود را می‌دهند، در مدت زمان کوتاه سفارش آن‌ها حاضر می‌شود. یخچال‌های فست‌فود باید بزرگ و جادار باشند و قدرت بالایی برای خنک کردن موادغذایی داشته باشند. در غیر این صورت بعد از مدت کوتاهی موادغذایی خراب می‌شوند.

یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود در نظر گرفتن اجاق‌گاز‌ها و سرخ‌کن‌های قدرتمند است. این وسایل و تجهیزات برای آماده کردن غذای مشتریان کاربرد دارند. هر چه ظرفیت فست‌فود بیشتر باشد، به تجهیزات بیشتری هم نیاز دارید. برای یک رستوران با ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰ مشتری در یک وعده، باید وسایل پخت و پز و دستگاه برودتی بیشتری تهیه کنید.

این دقیقاً همان چیزی است که ما هم به آن اندیشیده‌ایم. تهیه‌ی وسایل و تجهیزات برحسب وسعت و اندازه‌ی فست فود خواهد بود. تهیه‌ی وسایل اضافه باعث اشغال شدن فضا و به هدر رفتن هزینه‌ها می‌شود.

آشپرخانه فست فود

آشپزخانه‌ی بهداشتی

این روزها که رستوران‌های فست فود بیشترین مشتری را دارند، بهداشت آن‌ها هم اهمیت زیادی پیدا کرده‌ است. مشتریانی که اغلب از قشر نوجوان و جوانان هستند، به بهداشت محیط آشپزخانه اهمیت زیادی می‌دهند. اگر چه آشپزخانه‌ی فست فود باید لوکس و زیبا باشد تا مشتریان از انتخاب خود پشیمان نشوند، اما تمیز بودن محیط اهمیت بیشتری دارد.

به همین دلیل ما هم سعی می‌کنیم در زمان راه‌اندازی فست‌فود به بهداشت محیط توجه کنیم. استفاده از هود و هواکش برای آشپزخانه‌ی چنین رستورانی اهمیت زیادی دارد. بیشتر غذاهایی که در چنین رستوران‌هایی تهیه می‌شود، سرخ‌شده هستند. به همین دلیل انتشار گازهای سمی در آشپزخانه باعث ایجاد یک لایه چربی بر روی تمامی وسایل و تجهیزات می‌شود که رنگ آن‌ها را کدر می‌کند.

در نظر گرفتن یک روشویی جدا از ظرفشویی برای شستشوی دست‌های کارکنان اهمیت دارد. مکانی که در آن ظروف و وسایل پخت و پز شسته می‌شود، باید با محل شستشوی دست و صورت جدا باشد. همچنین یک نکته‌ی بهداشتی دیگر در مورد فست‌فود، خودداری از ساخت سرویس بهداشت در نزدیکی آشپزخانه است. این موضوعی است که در بسیاری از فست‌فودها نسبت به آن بی‌توجه هستند.

فست فود لوکس

زیبایی و فضای لوکس فست فود

مشتریان فست فود بیش از هر رستوران دیگری به زیبایی و لوکس بودن فضای سالن غذاخوری اهمیت می‌دهند. پس در راه‌اندازی فست فود باید به طراحی داخلی و دکوراتیو آن توجه کنید. برای اینکه سالن غذاخوری فست فود شما لوکس و مجلل باشد، در ابتدا باید از اِلمان‌های معماری نوین بهره ببرید.

در واقع زمان راه‌اندازی فست فود باید به این موضوع توجه داشته باشید. حتی اگر به سراغ یک ساختمان قدیمی برای راه‌اندازی فست فود رفته‌اید، می‌توانید با کمک تکنیک‌های زیر فضای داخلی سالن غذاخوری آن را زیبا کنید:

  • استفاده از کاغذ دیواری‌های زیبا
  • نورپردازی در فست فود
  • استفاده از رنگ‌ها با تکیه بر اصول علم گرافیک

سیستم پخش یکنواخت موسیقی هم برای فست‌فود ضرورت دارد. این سیستم بر روی دیوار و سقف سالن غذاخوری نصب می‌شود.

انبار فست فود

در نظر گرفتن انبار برای فست‌فود

برخلاف تصور بسیاری از افراد یک فست فود هم به انبار نیاز دارد. به خصوص اگر فست‌فود شما بزرگ باشد، برای نگهداری بسیاری از وسایل، موادغذایی اضافه و دستگاه‌های بزرگ به انبار نیاز دارید. در این صورت می‌توانید بسیاری از وسایل دست‌ و پاگیر در قسمت سالن و آشپزخانه را به انبار منتقل کنید.  

در اینجا می‌توانید مواد شوینده و وسایل نظافت فست فود را هم نگهداری کنید. یک فست فود معتبر باید به بهداشت محیط رستوران توجه زیادی داشته باشد. پس این وسایل گاهی دست و پاگیر می‌شوند که باید در یک محیط مجزا آن‌ها را نگهداری کنید.

همچنین در مواقعی که تعداد مشتریان بیش از حد می‌شود، مجبورید وسایل زیادی در آشپزخانه برای پخت و پز استفاده کنید. اما وقتی تعداد مشتریان اندک باشد، وجود این وسایل، فضای زیادی را اشغال می‌کند. پس باید آن‌ها را به انبار ببرید.

سرعت در سرویس دهی

سرویس‌دهی پرسرعت در فست فود

یکی از معیارهای اعتباردهی به یک فست‌فود، میزان سرعت سرویس‌دهی است. هر چه کارکنان سریع‌تر سفارشات مشتریان را پاسخ دهند، اعتبار این فست فود بالاتر می‌روند. اغلب مشتریانی که وارد فست فود می‌شوند، انتظار دارند در کمتر از ۱۰ دقیقه سفارش آن‌ها آماده شود.

برای این منظور باید برای فست‌فود از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شود. اول اینکه سرعت دریافت سفارشات مشتریان باید بالا باشد. از سوی دیگر آماد‌ه‌سازی سفارشات آن‌ها باید با کمک دستگاه‌های پخت و پز سریع انجام شود. ما با توجه به این فاکتور مهم، برای راه اندازی فست فود به تجهیزات پخت و پز مدرن توجه داریم. برای مثال یک دستگاه سولاردوم سریع‌تر از مایکروفر می‌تواند غذای مشتریان را آماده کند.

ویو زیبا برای فست فود

ویو زیبا برای فست فود

سالن غذاخوری در یک فست فود باید دارای یک ویو (منظره‌) زیبا باشد. به طوری که مشتریان در زمان حضور در سالن و صرف غذا، بتوانند از این منظره‌ی زیبا لذت ببرند. حتی اگر فست فود شما در یک خیابان شلوغ است، با استفاده از درب و پنجره‌های دوجداره، از آلودگی صوتی در داخل سالن جلوگیری کنید. در مقابل فقط منظره‌ی عبور خودروها از خیابان و رفت و آمد آدم‌ها می‌ماند که بسیاری از مردم علاقه‌ی زیادی به مشاهده‌ی این منظره دارند.

نحوه‌ی چیدمان میز و صندلی‌ها باید به گونه‌ای باشد که مشتریان در زمان صرف غذا بتوانند منظره‌های زیبا و دیدنی را مشاهده کنند. این موارد پیش‌پا افتاده می‌تواند تاثیر زیادی در رونق کسب و کار شما داشته باشد و میانگین درامد فست فود را افزایش دهد. پس به سادگی از کنار آن عبور نکنید.

 

تجهیزات لوکس فست فود

استفاده از تجهیزات لوکس برای فست فود

تجهیزاتی که برای فست فود استفاده می‌شود، شامل میز و صندلی‌ها، ظروف، آینه و … است. این تجهیزات باید زیبا و شیک باشند تا چشم هر ببیننده‌ای را به خود خیره کنند. مشتریان به محض اینکه وارد فست فود می‌شوند، فوراً به تجهیزات و وسایل پذیرایی نگاه می‌کنند. راحت بودن میز و صندلی‌ها و نحوه‌ی چیدمان آن‌ها اهمیت زیادی دارد.

پارکینگ فست فود

پارکینگ برای فست فود

اگر قصد دارید یک فست فود بزرگ و مجلل راه‌اندازی کنید، باید به پارکینگ هم توجه داشته باشید. اما برای فست‌فودهای کوچک، ساخت پارکینگ یک کار اضافه است که سرمایه‌ی شما را هم به هدر می‌دهد. اغلب کسانی که وارد فست فود می‌شوند، در مدت زمان کوتاه سفارش خود را دریافت و میل می‌کنند و سپس فست فود را ترک می‌گویند. سرعت سرویس‌دهی در فست‌فودها نسبت به سایر رستوران‌های بیشتر است. با این حساب به پارکینگ نیازی ندارند.

دستشویی فست فود

سرویس بهداشتی برای فست فود

یکی دیگر از قسمت‌های مهم برای یک رستوران فست‌فود، داشتن سرویس بهداشتی تمیز و زیباست. درست است که این رستوران‌ها اغلب کوچک و نقلی ساخته می‌شوند، اما به سرویس بهداشتی نیاز دارند. مشتریانی که وارد فست‌فود می‌شوند، می‌خواهند دست‌های آلوده‌ی خود را بشویند و بعد غذایشان را میل کنند. در صورتی که روشویی، آینه و توالت برای فست‌فود نداشته باشید، ممکن است به خاطر نبودن این امکانات، فوری رستوران شما را ترک بگویند.

از سوی دیگر وجود روشوی و آینه برای رعایت نظافت در فست فود اهمیت زیادی دارد. حتی اگر قادر به تاسیس توالت برای فست فود نباشید، حتماً به روشویی و تجهیزات مورد نیاز آن (آینه، مایع دستشویی، حوله کاغذی و ..) توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *