راه اندازی رستوران ایرانی

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

رستوران ایرانی می‌تواند با سبک سنتی و یا مدرن تاسیس شود. آنچه که در تعیین این رستوران اهمیت دارد، نوع غذا و نوشیدنی‌هایی است که در این نوع رستوران‌ها سرو می‌شود. در این رستوران‌ها غذاهای اصیل ایرانی به همراه نوشیدنی‌هایی که محصول ایران هستند، به مشتریان سرویس داده می‌شود. اگر شما هم از طرفداران راه‌اندازی یک رستوران به سبک سنتی و یا مدرن اما با سرویس‌دهی ایرانی هستید، باید به نکات زیادی توجه کنید و با یک تیم حرفه‌ای کار خود را شروع کنید.

 در ادامه به همه چیز در مورد راه اندازی رستوران ایرانی می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

پیدا کردن یک تیم حرفه‌ای برای راه‌اندازی رستوران

مشخص کردن محل و موقعیت رستوران

مشخص کردن نام مناسب برای رستوران

طراحی لوگو برای رستوران ایرانی

تهیه‌ی بیزنس پلن رستوران

تأمین منابع مالی برای تأسیس رستوران

شروع تأسیس رستوران ایرانی

مکان مناسب برای فست فود

مشخص کردن محل و موقعیت رستوران

محلی که برای راه‌اندازی رستوران ایرانی در نظر می‌گیرید، در میزان موفقیت و سودآوری آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. تصور کنید رستوران خود را در یک شهر کوچک، با جمعیت کم و بدون توریست راه اندازی کرده‌اید. در چنین موقعیتی هر چقدر هم برای رستوران سرمایه‌گذاری کرده باشید، نمی‌توانید انتظار بازگشت سرمایه را داشته باشید.

در تیم ما مشاوره‌های لازم در مورد محل و موقعیت رستوران به شما داده می‌شود. مطمئناً اگر رستوران خود را در نزدیکی یک هتل، جاذبه‌های گردشگری، مجتمع‌های تجاری، اماکن زیارتی، مناطق طبیعی توریستی، آثار تاریخی و … تأسیس کنید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

البته در برخی از مناطق رو به رشد، ممکن است تأسیس یک رستوران ریسک باشد. بنابراین به مشاوره‌ی یک تیم خبره و حرفه‌ای نیاز دارید تا با بررسی آینده‌ی آن مکان، مشاوره‌های لازم را به شما بدهد. گاهی ممکن است یک منطقه در حال حاضر در رکود باشد، اما بعد از مدتی به یکی از بهترین مناطق برای سرویس‌دهی رستوران تبدیل شود. گاهی در یک منطقه‌ی شلوغ و پر رفت و آمد تعداد زیادی رستوران فعالیت دارند که تاسیس و فعالیت یک رستوران جدید سخت می‌شود.

برای چنین مواقعی باید رستوران جدید از نظر زیبایی ظاهری (نمای بیرونی و دکوراتیو داخلی) تفاوت زیادی با رستوران‌های قبلی داشته باشد. همچنین باید کیفیت خدمات‌رسانی تا حد زیادی با رستوران‌های قبلی تفاوت داشته باشد. پس رستوران شما باید توسط تیم حرفه‌ای و خبره راه‌اندازی شود.

تیم حرفه ای راه اندازی رستوران ایرانی

پیدا کردن یک تیم حرفه‌ای برای راه‌اندازی رستوران

اولین چیزی که برای راه‌اندازی یک رستوران دلربای ایرانی نیاز دارید، پیدا کردن تیم حرفه‌ای است. این تیم باید اصول طراحی، تهیه‌ی بیزنس پلن و دکوراتیو داخلی رستوران مسلط باشد. این دقیقاً همان چیزی که می‌توانید در تیم ما جستجو کنید. برای راه‌اندازی رستوران باید بدانید که رستوران به چه تجهیزات، میزان سرمایه، زمان برای ساخت و راه‌اندازی نیاز دارد.

شما قبل از راه‌اندازی رستوران ایرانی به اطلاعات دقیقی در مورد زمان راه‌اندازی و میزان سرمایه نیاز دارید. همچنین باید بدانید که نمای داخلی و نمای بیرونی رستوران شما در پایان کار چگونه خواهد بود. در تیم ما شما می‌توانید همزمان با دریافت یک بیزنس پلن، از رستوران خود یک نمای ۳D دریافت کنید. مطمئناً با چنین قابلیتی می‌توانید به بهترین شکل برای آینده‌ی کسب و کار خود برنامه‌ریزی کنید.

همچنین برای تأمین هزینه‌های مورد نیاز برای رستوران ایرانی باید یک برنامه‌ی مشخص داشته باشید. در تیم ما همه‌ی فاکتورهای مهم برای راه اندازی بهترین رستوران در نظر گرفته می‌شود. سپس با مشارکت و مشورت شما، نوع تجهیزات برای راه‌اندازی رستوران مشخص می‌شود. در نهایت هزینه‌های تجهیزات، برآورد می‌شود که با تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید سرمایه‌ی مورد نیاز را تأمین کنید.

انتخاب نام مناسب برای رستوران

مشخص کردن نام مناسب برای رستوران

اگر برای راه‌اندازی رستوران ایرانی تصمیم گرفته‌اید، و نامی برای آن انتخاب نکرده‌اید، به مشاور نیاز دارید. در هر صورت نام رستوران همان برند تجاری شماست. هر چقدر این نام زیبا و شکیل‌تر باشد، تاثیر بیشتری در موفقیت کسب و کار دارد. نام‌های زیبا و آسان سریع‌تر بر سر زبان‌ها می‌افتد. فراموش نکنید مردم در تکرار نام‌های زیبا و کوتاه تمایل بیشتری دارند.

برای مثال به برند تجاری «اپل» نگاه کنید که اگرچه هیچ ارتباطی با وسایل الکترونیکی ندارد، اما به دلیل سادگی توانسته‌ است دهان به دهان بچرخد و در بین مصرف کنندگان گوشی‌های همراه در سراسر جهان محبوبیت پیدا کند. اگر شما هم قصد راه‌اندازی رستوران ایرانی را دارید، باید به دنبال یک نام ساده، آسان و زیبا باشد.

اگر نام رستوران ایرانی متناسب با فرهنگ اصیل سرزمین‌مان و از بین اسامی ایرانی باشد، مطمئناً قرابت بیشتری با فعالیت رستوران خواهد داشت. به هر حال قرار است در رستوران غذاها و نوشیدنی‌های ایرانی به مشتریان خود عرضه کنید.

لوگوی رستوران

طراحی لوگو برای رستوران ایرانی

تیم راه‌اندازی رستوران ایرانی قاعدتاً قادر است با شرکت‌های تبلیغاتی نیز ارتباط برقرار کرده و لوگو را متناسب با فعالیت رستوران طراحی کند. لوگو در تبلیغات رستوران اهمیت زیادی دارد. فراموش نکنید لوگو شناسه و هویت یک کسب و کار است. رستوران هم فارغ از هر فعالیتی که دارد، نیازمند یک لوگوی حرفه‌ای، ساده و زیباست.

بعدها که بخواهید برای رستوران وب‌سایت یا اپلیکیشن طراحی کنید، این لوگو کاربر دارد. همچنین برای تبلیغاتی که در قسمت نمای بیرونی ساختمان رستوران نصب می‌شود، نصب لوگو ضرورت دارد. در این صورت مشتریان رستوران لوگوی شما را در هر کجایی که ببینند، ناخودآگاه به یاد خدمات و سرویس رستوران می‌افتد.

بیزینس پلن رستوران

تهیه‌ی بیزنس پلن رستوران

بیزنس پلن همان طرح تجاری است که اطلاعاتی در مورد میزان سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی رستوران، مدت زمان راه‌اندازی، نیروی انسانی، استفاده از تجهیزات مدرن و سنتی و … را برای شما روشن می‌کند. تهیه‌ی یک بیزنس پلن حرفه‌ای کار هر کسی نیست. در واقع باید این طرح را به یک تیم متخصص و مجرب بسپارید.

شما قصد راه‌اندازی رستوران را دارید و ممکن است در این زمینه هیچ تجربه‌ای نداشته باشید. اما وقتی با تیم حرفه‌ای همکاری می‌کنید، این تیم برای شما بیزنس پلن را آماده می‌کند. بدون شک با مطالعه‌ی این طرح تجاری می‌دانید که در آینده قرار است چه کاری انجام دهید.

تامین منابع مالی رستوران

تأمین منابع مالی برای تأسیس رستوران

مهم‌ترین گام برای راه اندازی رستوران ایرانی، تأمین منابع مالیست. درست وقتی بیزنس پلن آماده می‌شود شما می‌دانید که به چه مقدار سرمایه نیاز دارید. این سرمایه برای تأسیس رستوران در اختیار تیم قرار داده می‌شود. شاید تأمین سرمایه سخت‌ترین مرحله باشد اما اهمیت زیادی در سرعت کار دارد. از سوی دیگر سرعت تأمین سرمایه، به راه‌اندازی بهتری رستوران کمک می‌کند.

زمانی که تمامی مراحل تأسیس رستوران ایرانی بدون هیچ وقفه‌ و به طور پیوسته انجام می‌شود، تیم مؤسس تمرکز بیشتری بر روی پروژه‌ی راه‌اندازی رستوران دارد. تأمین منابع مالی از راه‌های مختلفی انجام می‌شود که مهم‌ترین آن وام‌های بانکی و دریافت کمک از سرمایه‌گذاران خصوصی است.

در تأمین سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی رستوران ایرانی باید واقع‌بین باشید. اگر بخواهید در تأمین هزینه‌های تجهیزات رستوران بیش از حد ریخت و پاش کنید، احتمال دارد که به نتیجه‌ی دلخواه نرسید. چرا که بسیاری از کسب و کارهای نوپا ممکن است در همان ابتدای راه چندان موفق نباشند. حتی برخی از آن‌ها ممکن است بعد از یک سال فعالیت، کرکره را پایین بکشند. پس لازم است که در زمان سرمایه‌گذاری واقع‌بینانه فکر کنید.

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

سلیقه‌ی مشتریان در طراحی دکوراتیو داخلی رستوران ایرانی نقش تعیین کننده را دارد. هر چند تیم ما براساس تجارب خود معتقد است که بهترین سبک برای فضای داخلی رستوران، استفاده از طرح‌های ایرانی اصیل است. برای مثال استفاده از قالیچه‌ها و پشتی‌های لاکی‌رنگ با نقوش هنری بر روی دیوارها می‌تواند فرهنگ اصیل ایرانی را در رستوران به نمایش بگذارد.

 اما برخی از مشتریان با وجودی که قصد دارند در رستوران خود بهترین غذاهای اصیل ایرانی را سرو کنند، اما علاقه‌ای به چنین سبکی ندارند. در هر صورت هیچ الزامی در این مورد وجود ندارد. اما اگر قرار باشد مشتریان شما از بین توریست‌های خارجی باشند، بهتر است فضای داخلی رستوران را براساس سبک ایرانی طراحی کنید. بسیاری از توریست‌ها به سبک و دکوراسیون داخلی ایرانی علاقه‌ی زیادی دارند.

سیستم سرمایش گرمایش رستوران

تأمین سیستم گرمایش و سرمایشی در رستوران

مشتریان باید در رستوران احساس راحتی داشته باشند. سیستم تهویه مطبوع هوا، از انتشار بوی غذا در سالن غذاخوری جلوگیری می‌کند. درست است که مشتریان برای صرف غذای ایرانی وارد رستوران می‌شوند، اما ترکیب بوی انواع غذا در سالن چندان خوشایند نیست.

سیستم برودتی در فصل گرما و سیستمگرمایشی در فصل زمستان اهمیت زیادی دارد. تیم ما برای راه‌اندازی یک رستوران ایرانی براساس استانداردهای بین‌الملل به این موضوع توجه دارد. سعی ما بر این است که از مدرن‌ترین تجهیزات گرمایشی و سرمایشی برای راه‌اندازی رستوران استفاده کنیم. یک پکیج کامل از این سیستم می‌تواند گرما و سرمای مورد نیاز در فصول مختلف سال را تأمین کند.

تجهیزات مورد نیاز رستوران ایرانی

تأمین تجهیزات مورد نیاز رستوران

تجهیزات رستوران ایرانی در بسیاری از موارد شباهت زیادی به سایر رستوران‌ها دارد. اما در برخی از وسایل از جمله دکوراسیون داخلی به طور خاص طراحی می‌شود. مهم‌ترین تجهیزات رستوران ایرانی عبارتند از:

  • وسایل و دستگاه‌های پخت و پز
  • دستگاه‌های برودتی و نگهدارنده‌ی موادغذایی (یخچال)
  • پیشخوان و وسایل مدیریت
  • میز و صندلی مشتریان
  • ظروف پذیرایی و پخت و پز
تاسیس رستوران ایرانی

شروع تأسیس رستوران ایرانی

وقتی تمامی مراحل قبل برای راه‌اندازی رستوران ایرانی پشت سر گذاشته شد، تیم مؤسس وارد میدان می‌شود. اکنون این تیم باید با توجه به تجارب، تخصص و مهارت‌های خود رستوران شما را به بهترین نحو ممکن تأسیس کنند. اگر قرار باشد رستوران ایرانی شما به دست تیم ما راه‌اندازی شود، مطمئناً موارد زیر در زمان راه‌اندازی در نظر گرفته می‌شود:

تزئینات داخلی رستوران ایرانی

تزئینات داخلی رستوران

زیبایی رستوران در کنار سبک دکوراسیون اهمیت دارد. اینکه شما برای طراحی فضای داخلی رستوران به سبک سنتی و یا مدرن علاقمند هستید، اهمیتی ندارد. آنچه مهم است استفاده از اِلمان‌های زیباسازی، تزئینات لوکس و خیره‌کننده است. برای مثال استفاده از تابلوهای نقاشی، لوسترهای اغواگر، میز و صندلی‌ها راحت و زیبا اهمیت زیادی دارد.

همچنین نحوه‌ی استفاده از رنگ‌ها در طراحی رستوران ایرانی اهمیت زیادی دارد. در تیم ما طراحی فضای داخلی رستوران با استفاده از اصول گرافیک مدرن انجام می‌شود.

تجهیزات نظافتی

تجهیزات امنیت و بهداشت و نظافت رستوران

در ساخت رستوران ایرانی باید تجهیزات امنیت و بهداشت و نظافت رستوران تأمین شود. در نظر گرفتن یک محیط مجزا از آشپزخانه برای شستشوی ظروف و وسایل پخت و پز اهمیت دارد. به هر حال قرار است در آشپزخانه دستگاه‌های پخت و پز قرار داده شوند. پس باید فضای بین نظافت ظروف با محیط پخت و پز از هم جدا باشند. از سوی دیگر رنگ سرامیک‌هایی که برای قسمت دیوار و کف آشپزخانه استفاده می‌شود، باید رنگ روشن باشند.

استفاده از تجهیزات امنیتی هم در زمان راه‌اندازی رستوران اهمیت دارد. این وسایل شامل وسایل اطفاء حریق، وسایل کمک‌های اولیه و تجهیزات پخت و پز ایمن است. رستوران برای شروع فعالیت خود به مجوز نیاز دارد که قبل از دریافت آن باید تمامی این موارد را رعایت کند.

وبسایت رستوران

راه‌اندازی وب سایت برای رستوران

بعد از شروع فعالیت رستوران، تبلیغات برای افزایش سودآوری اهمیت زیادی دارد. تیم ما علاوه بر فراهم کردن تمامی موارد قبلی، بر روی تبلیغات و طراحی وب‌سایت نیز مسلط است. پس بعد از اتمام راه‌اندازی، می‌توانید تبلیغات رستوران خود را نیز به ما بسپارید. طراحی وب سایت به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. همچنین به یک اپلیکیشن هم نیاز دارید تا مشتریان بتوانند از راه دور و چند روز قبل غذای خود را رزرو کنند.

اکنون در کسب و کارهای موفق داشتن اپلیکیشن و وب سایت حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر با تبلیغات گسترده در شبکه‌‌های اجتماعی نیز می‌توانید رستوران خود را رونق دهید.

رستوران ساز

سخن پایانی

بهترین تیم‌های راه‌اندازی رستوران ایرانی به تمامی تکنیک‌های ساخت و ساز، تبلیغات و آگاهی‌سازی برند، طراحی دکوراسیون داخلی و نماکاری فضای بیرونی ساختمان رستوران مسلط هستند. همچنین می‌توانند قبل از راه‌اندازی رستوران به شما ایده‌های خلاقانه بدهند و با یک مشاوره حرفه ای و صحیح شما را در تمامی طول مسیر هدایت کرده و به سر مقصد داشتن بهترین رستوران ها همراهی کنند.

ما در رستوران ساز همواره بر این ادعا پافشاری می کنیم که اولین مشاوره با کارشناسان متخصص و حرفه ای ما مساوی با همکاری تا انتهای پروژه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *