راه اندازی کترینگ

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

کترینگ جدیدترین رستورانی است که اکنون در شهرهای بزرگ به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. این شیوه‌ی جدید رستوران‌داری فقط به غذاهای بومی یک کشور اختصاص دارد. برای مثال در کترینگ ایرانی غذاهای اصیل ایرانی مثل انواع چلو خورش، چلوکباب و سایر غذاهای سنتی ایرانی را سرو می‌شود.  

اکنون انواع کترینگ در دنیا موجود است که فهرستی از انواع غذاهای کلاسیک و جدید را ارائه می‌دهند. برای مثال کترینگ‌های فست فودی هم یکی از انواع سالن غذاخوری محسوب می‌شود که در زیر مجموعه‌ی کترینگ قرار دارد. اکنون بسیاری از جوانان و نوجوانان به کترینگ‌های فست‌فودی علاقه‌ی بیشتری دارند. هر چند ارزش غذایی در رستوران‌های کترینگ کلاسیک بیشتر است. 

یک تفاوت کترینگ با رستوران در نحوه‌ی سرویس‌دهی به مشتریان است. در رستوران‌ها برای پذیرایی از مشتریان، از ظروف استفاده می‌شود. در عین حال منوی غذا در رستوران شامل انواع غذای ایرانی و خارجی است. در حالی که در کترینگ غذاها با بسته‌های استاندارد برای مشتریان ارسال می‌شود. در این نوع از رستوران‌ها، خوراکی‌ها و غذاهای بومی تنها یک کشور در منوی پذیرایی به چشم می‌خورد.

برای مثال شما در یک کترینگ ایرانی نمی‌توانید ردی از غذاهای عربی یا خلیجی را ببینید. در مقابل تعداد زیادی از انواع غذاهای ایرانی در لیست گنجانده می‌شود. حتی نوشیدنی‌ها هم از بین شربت‌ها و عرقیات گیاهی ایران تهیه می‌شود. کترینگ‌ها می‌توانند فرهنگ غذایی یک کشور یا منطقه را به خوبی نشان دهند.

شرکت راز الفبای رستوران مفتخر است با بیش از ۱۳ سال سابقه، به شما در راستای راه اندازی کترینگ کمک کند. شرکت سها با تیم متخصصی که دارد بهترین مشاوره را به شما ارائه می دهد و می تواند تضمینی برای سرمایه گذاری شما باشد. شما می توانید صفر تا صد راه اندازی فود کورت تان را با خیال راحت به ما بسپارید و به یک برند برتر تبدیل شوید. 

ما در شرکت راز در امر احداث کترینگ در کنار شما هستیم و خدماتی و مشاوره هایی را به شما ارائه می دهیم. ما تلاش می کنیم که با به کارگیری استراتژی ها و سیاست های درست شما را به سمت موفقیت هدایت کنیم.

راه اندازی کترینگ

انواع کترینگ

کترینگ ریلی

کترینگ بیمارستانی

کترینگ هوایی

راه اندازی کترینگ

کترینگ خدمات مجلس

کترینگ کلاسیک

کترینگ رژیمی

تعریف انواع کترینگ

راه اندازی کترینگ

کترینگ هوایی

اگر مدیر یک آژانس مسافرتی هستید، قطعاً در تورهای توریستی خود به این نوع کترینگ برای پذیرایی از مسافران نیاز پیدا می‌کنید. کترینگ‌های هوایی با نوع زمینی تفاوت دارند. در این نوع کترینگ‌ها از غذاهای نیمه آماده و سرد استفاده می‌شود. زیرا سیستم گوارش مسافران قادر به هضم برخی از غذاهای گرم و پرکالری نیست. پس باید غذای سبک برای آن‌ها سفارش داده شود. غذاهای سبک و کنسرو شده از اصلی‌ترین غذاهایی است که در فهرست کترینگ هوایی می‌گنجد. در بسیاری از شرکت‌هایی هواپیمایی رقابت بر سر کاهش قیمت بلیط است. به همین دلیل آن‌ها برای پذیرایی از مسافران به سمت غذاهای سبک و ارزان‌تر می‌روند. کترینگ‌ها بهترین غذاهایی است که در هواپیما می‌توان برای پذیرایی از مسافران استفاده کرد.

کترینگ ریلی یا قطاری

تنوع غذایی در کترینگ ریلی یا قطاری بیشتر از کترینگ هوایی است. در این نوع از کترینگ انواع غذاهای محبوب ایرانی و سنتی از جمله چلوخورشت‌های گرم و تازه سرو می‌شود. همچنین دسر، نوشیدنی و دورچین‌ هم برای پذیرایی از مسافران قطار در فهرست غذا قرار می‌گیرد.

کترینگ بیمارستانی

غذاهایی که در فهرست کترینگ بیمارستانی قرار می‌گیرند، خاص هستند و رژیم‌های غذایی بیماران در آن‌ها لحاظ می‌شود. برای مثال این غذاها اغلب بدون نمک، بدون چربی و فاقد کالری هستند. هدف اصلی از سرو کترینگ‌های بیمارستانی تأمین ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بیماران است.

کترینگ خدمات مجلس

یکی از پرکاربردترین انواع کیترینگ برای مجالس استفاده می‌شود. در این نوع کترینگ از انواع دسر، غذا و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. غذا و نوشیدنی در بسته‌بندی‌های تشریفاتی قرار می‌گیرد. برای مثال در مجالسی مثل عروسی، همایش و سمینار، تولد و جشن‌ فارغ‌التحصیلی و … از کترینگ استفاده می‌شود.

کترینگ رژیمی

کترینگ رژیمی با کترینگ بیمارستانی شباهت دارد. با این تفاوت که در آن از مقدار کمتری از مواد قندی، چربی، پروتئین‌ها و ویتامین‌ها استفاده می‌شود. در این نوع از کترینگ‌ها سالاد، سبزیجات، گوشت سفید، حبوبات و لبنیات به وفور استفاده می‌شود. کترینگ‌های رژیمی برای باشگاه‌های ورزشی استفاده می‌شوند.

کترینگ کلاسیک

یکی دیگر از انواع کترینگ، کلاسیک است که در آن غذاهای بومی یک کشور به همراه نوشیدنی‌ها و مخلفات تهیه می‌شود. برای مثال در کترینگ کلاسیک ایرانی، انواع خورشت‌ها، چلو کباب و آش و سایر خوراک‌ها سرو می‌شود. اگر به یک رستوران سنتی بروید، در واقع به یک کترینگ کلاسیک قدم گذاشته‌اید.

نحوه راه اندازی کترینگ

دریافت سفارشات مشتریان با اپلیکیشن

مکان مناسب

ظاهر مرتب و آراسته

تهیه‌ی تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز

راه اندازی کترینگ

دریافت پروانه فعالیت

تهیه وسایل حمل غذا

تامین هزینه های اولیه

تبلیغات برای فعالیت کترینگ

تامیین هزینه های اولیه برای کترینگ

کترینگ هم مثل هر رستوران دیگری به تأمین سرمایه نیاز دارد. قبل از اینکه بخواهید یک مکان برای آن در نظر بگیرید و تجهیزات و وسایل مورد نیاز را تهیه کنید، باید به سرمایه‌ی آن فکر کنید. تهیه‌ی مکان رستوران و تجهیزات و دستگاه‌ها به پول زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر باید مجوز فعالیت هم دریافت کنید. پروانه کسب به شما اجازه می‌دهد تا به طور قانونی کترینگ خود را در یک منطقه راه‌اندازی کنید. هزینه‌هایی که برای راه اندازی کترینگ به آن نیاز دارید شامل: هزینه‌های ساخت و ساز کترینگ و یا اجاره و رهن یک ساختمان، استخدام کارکنان کترینگ، هزینه‌ی تاسیسات و آب و برق و خرید تجهیزات برای رستوران است. این هزینه‌ها برحسب کوچک یا بزرگ بودن کترینگ شما، متغیر است. البته این روزها کترینگ خانگی هم یکی از راه‌های کسب درآمد است که نسبت به تاسیس رستوران به هزینه‌ی کمتری نیاز دارد. به تنها چیزی که برای کترینگ خانگی نیاز دارید، تهیه‌ی موادغذایی و پیدا کردن مشتریان دائمی است.

غذا خوری

اگر قصد دارید کسب و کار پرسودی را راه‌اندازی کنید، باید به فکر یک مکان مناسب برای کترینگ باشید. انتخاب مکان کار ساده‌ای نیست. زیرا نقش مهمی در سوددهی این نوع از کسب و کار دارد. برای اینکه بتوانید موقعیت مکانی مناسبی را برای کترینگ خود انتخاب کنید، بهتر است به سراغ خیابان‌هایی بروید که متشکل از ادارات و شرکت‌هاست. رستوران و کترینگ در محیط‌های مسکونی با سود بالایی همراه نیست. در مقابل کارکنان ادارات و شرکت‌ها می‌توانند به مشتریان دائمی رستوران شما تبدیل شوند. درست است که در ابتدای شروع فعالیت مشتریان زیادی ندارید، اما رفته رفته برند کترینگ شما در بین بسیاری از مشتریان شهرت پیدا می‌کند. بنابراین باید برای همیشه در همان موقعیت بمانید تا مشتریان خود را از دست ندهید.

دریافت پروانه فعالیت

کترینگ هم مثل هر سالن غذاخوری به مجوز نیاز دارد. مجوز به فعالیت شما جنبه‌ی قانونی می‌دهد. همچنین مشتریان با اطمینان می‌دانند که کترینگ شما زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت دارد و بنابراین غذاها و نوشیدنی‌های آن بهداشتی و مطمئن هستند. هر کترینگی که بخواهد بدون مجوز فعالیت کند، بدون شک بعد از مدت کوتاهی با مشکلات بزرگی از سوی نهادهای دولتی روبه‌رو می‌شود. پرداخت جریمه و پلمپ شدن کترینگ یکی از نتایج فعالیت بدون مجوز است. این مرحله را باید بعد از انتخاب مکان کترینگ پشت سر بگذارید. طی کردن آن چندان سخت نیست و حتی می‌توانید از طریق یک وکیل اقدام کنید. در نهایت از بابت قانونی بودن فعالیت، آسوده خاطر هستید.

تهیه تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز

یکی از قسمت‌های مهم برای راه اندازی کترینگ تهیه‌ی دستگاه‌ها و تجهیزات است. کترینگ هم مثل هر سالن غذاخوری دیگری به وسایل پخت و پز و ظروف پذیرایی نیاز دارد. در کترینگ‌ها، اغلب غذاها بسته‌بندی و برای مشتریان ارسال می‌شود. با این وجود بسیاری از مشتریان هم تمایل دارند غذای خود را در سالن غذاخوری صرف کنند. پس به تجهیزات سالن غذاخوری هم نیاز دارید. برای طبخ غذاها به وسایلی همچون سرخ‌کن، اجاق گاز، تخته کار، میز کار استیل، یخچال‌ها و فریزرهای صنعتی نیاز دارید. حتی به وسایل دیگری از جمله چرخ‌گوشت، غذاساز، سبزی خردکن، انواع کانتر، کباب پز تابشی، گرمکن‌های غذا و … نیاز دارید. تمامی این وسایل برای پخت و آماده‌سازی انواع غذا و دسر لازم هستند.

تهیه وسایل حمل غذا

با توجه به اینکه یکی از خدمات کترینگ‌ها، ارسال غذا برای مشتریان است، پس تهیه‌ی وسایل حمل و نقل اهمیت زیادی دارد. یک کترینگ معتبر غذاهای مشتریان را در سریع‌ترین زمان به دست آن‌ها می‌رساند. اگر یک کترینگ بزرگ و وسیع راه‌اندازی کرده‌اید، تعداد مشتریان شما زیاد است و در نتیجه باید وسایل حمل و نقل مثل خودروی ون تهیه کنید که فقط برای همین کار اختصاص پیدا کند. برای یک کترینگ خانگی داشتن تنها یک موتور سیکلت هم وسیله‌ی مناسبی برای حمل و نقل غذاست. وسیله‌ی حمل و نقل باید سرعت بالا و جای کافی برای گذاشتن سفارشات مشتریان را داشته باشد.
راه اندازی کترینگ

تبلیغات برای فعالیت کترینگ

موفقیت هر کسب و کاری به میزان تلاش برای تبلیغات و معرفی برند بستگی دارد. بازاریابی نقش مهمی در افزایش مشتریان کترینگ دارد. برای اینکه فعالیت خود را به مشتریان معرفی کنید، باید به دنبال تبلیغات باشید. در شبکه‌های اجتماعی فعالیت خود را شروع کنید. اگر راه اندازی کترینگ را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید، مطمئناً آن‌ها قادرند که تبلیغات را هم به بهترین شکل انجام دهند. این روزها فعالیت در فضای مجازی گسترده شده است. پس تبلیغات برای کترینگ کار ساده‌ای نیست. از سوی دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز شرایط خاصی را در نظر گرفته‌اند که این موضوع تبلیغات را سخت‌تر و فنی‌تر می‌کند. تنها یک تیم راه‌اندازی کترینگ برای معرفی کترینگ با چنین شبکه هایی آشنایی کامل دارند. راه‌های دیگری نیز برای تبلیغات وجود دارد. از جمله پخش کردن تراکت و کارت ویزیت هم می‌توان یک راه ساده برای شناساندن برند کترینگ به مشتریان باشد. اما یک نکته‌ی مهم برای راه‌اندازی کترینگ، شروع تبلیغات همزمان با راه‌اندازی است. در این صورت با تاسیس کترینگ، بلافاصله مشتریان به سمت شما روانه می‌شوند. زیرا از قبل با فعالیت شما آشنایی پیدا کرده‌اند.

ظاهر مرتب و آراسته

یکی از نکات مهمی که برای راه‌اندازی کترینگ به آن نیاز دارید، داشتن ظاهر مرتب و شیک است. اگر چه بیشتر مشتریان این نوع از سالن‌های غذاخوری ترجیح شان اینست که غذا را با خود ببرند و یا برخی از آن‌ها از طریق تلفن غذای خود را رزرو می‌کنند، اما فراموش نکنید برای یک بار هم که شده به کترینگ شما سر می‌زنند. نظافت، شیک بودن و استفاده از تجهیزات لوکس برای کترینگ تاثیر زیادی بر روی مشتریان دارد. تصور کنید آن‌ها وارد یک محیط قدیمی، کثیف و یا آلوده شوند. هر چند غذاهای شما تزئین شده، خوشمزه و باکیفیت باشد، اما تاثیر بدی روی ذهن مشتریان می‌گذارد. حتی اگر در تهیه‌ی غذا بهداشت و نظافت را رعایت کنید، باز هم قادر به قانع کردن مشتریان نیستید. بخشی از قضاوت ما بر اساس مشاهداتمان انجام می‌شود. پس به ظاهر کترینگ خود رسیدگی کنید. در زمان راه‌اندازی باید از تیم‌های حرفه‌ای استفاده کنید. در این صورت آن‌ها با دادن مشاوره، به شما کمک می‌کنند تا کترینگ خود را مطابق با استانداردهای روز دنیا طراحی کنید.

دریافت سفارشات مشتریان با اپلیکیشن

یکی از جدیدترین فناوری‌های دریافت سفارشات مشتریان از طریق یک اپلیکیشن انجام می‌شود. به جای اینکه مشتریان از طریق تلفن و یا به صورت حضوری با کسب و کار شما ارتباط داشته باشند، می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید در اپلیکیشن ثبت نام کنند. سپس براساس اطلاعات هر یک از کاربران اپلیکیشن، می‌توانید سفارش را دریافت و به او تحویل دهید. این کار علاوه بر راحت‌تر بودن دریافت سفارشات، به کسب و کار شما هم اعتبار می‌دهد. این روزها هر شغلی که بتواند بیشترین استفاده را از فناوری‌های روز دنیا داشته باشد، موفقیت بیشتری کسب می‌کند. از سوی دیگر وجود اپلیکیشن باعث رونق کسب و کار می‌شود. در این اپلیکیشن می‌توانید خدمات خود را برای مشتریان شرح دهید. منوی غذاها به همراه قیمت در اپلیکیشن قرار می‌گیرد که مشتریان با انتخاب هر یک، می‌توانند هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *