راه اندازی کافه و کافی شاپ

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

این روزها، کافی شاپ ها، از جمله ی مکان‌های پرطرفدار هستند. امروزه هر گوشه و کنار شهر را که نگاه کنید کافه های مختلفی خود نمایی می کنند حالا کافه‌ها مکانی کوچک و دوست داشتنی برای ما هستند که برای قرار‌های دوستانه، عاشقانه و کاری، آن را انتخاب می‌کنیم. و سراغ کمتر کسی را می توان گرفت که حتی یک بار هم که شده به کافی شاپ نرفته باشد تعداد طرفداران کافه‌ها بسیار زیاد است؛ به همین دلیل است که کافه‌ها و کافی شاپ‌ها از جمله کسب و کار‌های پرسود به حساب می‌آیند. اما هرچه این بازار رشد بیشتری داشته باشد، رقابت ها نیز افزایش پیدا می کند.

شاید شما هم تصمیم گرفته اید که کافه مخصوص خودتان را راه اندازی کنید و وارد این شغل شوید؛ این تصمیم درستی است که شما بخواهید صاحب یک کافی شاپ باشید ولی در این راه پر ریسک و خطرناک باید حواستان به نکات زیر باشد.

راه اندازی کافی شاپ مسیری است که فرد پیش از آغاز به کار باید آن را ترسیم کند و هدف را مشخص نماید تا در اواسط راه اندازی این کسب و کار از ادامه دادن سرباز نزند. برای موفقیت در این راه علاوه بر فکر به درآمد باید عشق نیز داشته باشید. اگر شخصی عاشق کافه و کافه داری نباشد پس از گذر زمانی کوتاه از آن خسته خواهد شد.اگر شما می خواهید برای تصیم گیری به جستجو بپردازید، شاید این مطلب بتواند با پیشنهاد ها و سرنخ های خود، که حاصل سالها کار افراد مختلف با انواع وسیعی از کافی شاپ ها است، تا حدی به شما کمک کند.

برای برخی راه اندازی کافی شاپ شغلی ایده آل و به ظاهر ساده ای برای شروع کسب و کار و امرار و معاش است اما در این میان هستند کسانی که پس از آغاز به کار با شکست مواجه شده و پس از مدتی کسب و کار خود را جمع کرده اند؛ طرح این کسب و کار، تفکر و تحقیقات کاری فراوانی می خواهد و به دلیل عدم آگاهی از سختی کافه داری بسیاری از افراد فکر می کنند که از پس آن بر خواهند آمد، به همین علت افراد در شروع کار رقیبان خود را نادیده گرفته و پیش از راه اندازی، مسیر مشخصی برای خود ترسیم نمی کنند.

در این نوشته، راهنمای کامل راه اندازی یک کافی شاپ را می‌خوانید که به شما کمک می‌کند بهتر بتوانید سرمایه خود را مدیریت کنید.

راه اندازی کافه و کافی شاپ

برای اینکه با چم و خم کار کافی شاپ آشنا شوید لازم است تا مدتی هر چند کوتاه در یک کافی شاپ مشغول به کار شوید. این کار برای شما نه تنها مفید بلکه کاملا ضروری است. در زمان کار در کافی شاپ به نکات کلیدی و مهمی در رابطه با طعم و مزه خوراکی ها، نحوه سرو آن ها و حتی روحیات اکثر مشتریان آشنا خواهید شد و با بهره گیری از این آموخته ها می توانید کافی شاپ نوپا ولی با تجربه ای را راه اندازی کنید.

راه اندازی کافه و کافی شاپ

طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ به یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری تبدیل است. اگر شما هم قصد دارید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید و به درآمد بالا برسید، ابتدا باید یک تیم راه‌اندازی کافی شاپ را انتخاب کنید. این تیم متشکل از اعضاء متخصص و مجرب است.

داشتن تجربه و تخصص برای هر کاری اهمیت دارد. راه‌اندازی کافه و کافی‌شاپ هم باید با توجه به تکنیک‌های روز دنیا انجام شود. پس داشتن تخصص و تجربه برای تیم راه‌اندازی کافه اهمیت دارد. اگر شما هم به دنبال یک تیم حرفه‌ای برای راه‌اندازی کافی شاپ هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا ویژگی‌های چنین تیمی را برای شما برشمرید.

نکات مهم هنگام راه اندازی کافه و کافی شاپ

تهیه بیزینس پلن

اولین کاری که یک تیم را‌ه‌اندازی کافی شاپ باید انجام دهد، تهیه بیزینس پلن است. طرح تجاری در واقع یک سند است که اطلاعات زیادی در مورد کافی شاپ در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات شامل بازار هدف، رقبای شما، پیش‌بینی فروش و درآمد، نحوه‌ی سودآوری، میزان سرمایه‌ی مورد نیاز و … است. در تیم کافه‌ساز هم ما به همه‌ی این موارد می‌پردازیم. در واقع قبل از اینکه کافی‌شاپ مورد نظر شما را راه‌اندازی کنیم، ابتدا بیزینس پلن را تهیه می‌کنیم. این طرح چشم‌انداز مشخصی در مورد کافی‌شاپ در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا طبق برنامه‌ی مشخص طرح خود را اجرا ‌کنید. ما در زمان نوشتن طرح تجاری واقع‌بینانه عمل می‌کنیم. چرا که تجربه‌های گذشته به ما آموخته است که برای راه‌اندازی کافه و یا کافی‌شاپ به چه چیزی نیاز داریم. در واقع با بررسی تعداد کافه‌هایی که در گذشته راه‌اندازی کرده‌ایم، می‌توانیم زمان، میزان سرمایه و میزان سوددهی کافی‌شاپ را برای شما مشخص کنیم.

دریافت مجوز برای راه اندازی کافی شاپ

برای راه‌اندازی کافی شاپ مثل هر کسب و کار دیگری شما به مجوز از ارگان‌های دولتی نیاز دارید. دریافت پروانه‌ی کسب یا مجوز فعالیت برای این پروژه ضرورت دارد. همچنین باید به اداره‌ی مالیات نیز مراجعه کنید. طی کردن این دو مرحله قبل از شروع فعالیت رسمی کافی‌شاپ ضرورت دارد. ما مشاوره‌های لازم برای اخذ جواز کسب را نیز به شما ارائه می‌دهیم. ابتدا با اجاره‌ی محل و یا دریافت سند ساختمان کافی‌شاپ باید به اتحادیه صنف کافی شاپ در شهر و منطقه‌ی خود مراجعه کنید. سپس مدارک مربوط از جمله مدارک هویتی، آدرس محل فعالیت، نام کافی‌ شاپ و … را به این نهاد ارائه دهید. بعد از بررسی‌های لازم، به شما مجوز فعالیت داده می‌شود. بدون طی کردن این مرحله، راه‌اندازی کافی‌شاپ عملاً یک کار غیرقانونی است و با پلمپ از سوی اداره‌ی اماکن روبه رو می‌شوید.

بررسی رقبا برای شروع کار

یکی از برنامه‌های ما برای تأسیس کافی‌شاپ، ابتدا بررسی رقبای اصلی شماست. در هر شهر یا منطقه‌ای که قصد راه‌اندازی کافی‌شاپ را دارید، ابتدا باید رقبای شما در همان منطقه بررسی شوند. داشتن اطلاعاتی از قبیل نحوه‌ی فعالیت، سرویس‌دهی به مشتریان، محصولات و کیفیت آن‌ها، بازار مشتریان و حتی موقعیت قرارگیری در شهر هم اهمیت زیادی دارد. ما سعی داریم با کسب اطلاعات از تعداد زیادی از رقبا به شما کمک کنیم تا پروژه‌ی کافی‌شاپ خود را به طور حرفه‌ای راه‌اندازی کنید. هدف ما اینست است که سرمایه گذاری شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.
راه اندازی کافه و کافی شاپ

در نظر گرفتن موقعیت مکانی

شما قبل از اینکه بخواهید مجوز فعالیت کافی‌شاپ را دریافت کنید، ابتدا باید مکان آن را از قبل مشخص کرده باشید. موقعیت مکانی نقش مهمی در موفقیت یا شکست شما دارد. دانشگاه‌ها و یا مؤسسات آموزشی و دبیرستان یکی از بهترین موقعیت‌های مکانی برای راه‌اندازی کافه و یا کافی‌شاپ است. ما ابتدا موقعیت مکانی مورد نظر شما را بررسی می‌کنیم. سپس با شناخت و اطلاعاتی که از رفت و آمد و تردد در این منطقه بدست می‌آوریم، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین موقعیت مکانی را برای راه اندازی کافه یا کافی‌شاپ خود انتخاب کنید. تیم ما برای پیدا کردن مکان مناسب برای راه‌اندازی کافی‌شاپ وقت صرف می‌کند. احتمالاً شما هم فکر می‌کنید که اگر در مرکز شهر کافی‌شاپ خود را راه‌اندازی کنید، موفق‌تر خواهید بود. زیرا در این مکان‌ها رفت و آمد بیشتری وجود دارد و در نتیجه مشتریان شما بیشتر می‌شوند.

ایجاد فضای خلوت برای گپ و گفتگوی مشتریان

سالنی که برای نشستن و پذیرایی از مشتریان در نظر می‌گیرید باید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد. به طوری که مجبور نباشید فاصله‌ی میز و صندلی‌ها را کمتر کنید تا ظرفیت را افزایش دهید. مشتریان می‌خواهند در محیط کافی‌شاپ به گپ و گفتگو بنشینند. پس باید بین میز و صندلی‌ها بیشتر از حد یک رستوران یا سالن غذاخوری باشد. اگر یک طبقه‌ی مجزا برای صندلی‌ها و سرویس‌دهی به مشتریان در نظر بگیرید، تاثیر بیشتری در موفقیت کافی‌شاپ دارد. به هر حال مشتریان کافی‌شاپ بیشتر از هر جای دیگری به فضای خصوصی و آرامش اهمیت می‌دهند.

طراحی وبسایت و تبلیغات آنلاین

یکی از تکنیک‌های مهم برای افزایش مشتریان یک کافی‌شاپ، تبلیغات آنلاین است. طراحی سایت و راه‌اندازی صفحه در شبکه‌های اجتماعی به شناخته شدن کافی‌شاپ شما کمک می‌کند. وقتی به تازگی کافی‌شاپ خود را راه‌اندازی کرده‌اید مشتری زیادی ندارید. اگر بخواهید منتظر بمانید تا دیگران شما را پیدا کنند و به مشتری تبدیل شوند، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا سرمایه‌گذاری به سود برسد. تیم ما با تسلط به روش‌های تبلیغات آنلاین از جمله طراحی سایت و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند تا در زمان کوتاه‌تری کافی‌شاپ خود را به یک برند شناخته شده تبدیل کنید. از همان ابتدای پروژه‌ی راه اندازی کار تبلیغات را شروع می‌کنیم تا همزمان با آغاز فعالیت، مشتریان زیادی به سمت کافی‌شاپ شما روانه شود.
راه اندازی کافه و کافی شاپ

آموزش پرسنل برای سرویس دهی به مشتریان

در یک کافی‌شاپ حرفه‌ای داشتن کارکنان و پرسنل آموزش دیده تاثیر زیادی در جذب بیشتر مشتریان دارد. ما از همان ابتدای اجرای طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ برنامه‌ای هم برای آموزش پرسنل شما در نظر می‌گیریم. هدف ما تنها به اتمام رساندن کافه یا کافی‌شاپ نیست. بلکه به کیفیت کار توجه بیشتری داریم. برای اینکه بتوانید کافی‌شاپ خود را بهترین نحو اداره کنید، داشتن کارکنان زبده، مجرب و آموزش دیده اهمیت دارد. سرویس‌دهی به مشتریان باید مودبانه، بدون پرخاشگری و در اسرع زمان انجام شود. ما به پرسنلی که استخدام می‌کنید، آموزش می‌دهیم چطور در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتریان پاسخ دهند و نیازهای آن‌ها را برطرف کنند. خلاقیت و هنرمند بودن در مدیریت کافی‌شاپ اهمیت دارد. برای مثال تزئین یک کافه‌گلاسه و یا نوشیدنی‌هایی که برای مشتریان در نظر می‌گیرید، در افزایش رضایت آن‌ها تاثیرگذار است. ما با داشتن تجربه‌ی کافی آموزش‌های لازم در این زمینه‌ را در اختیار شما و پرسنل کافی‌شاپ قرار می‌دهیم.
راه اندازی کافه و کافی شاپ

انتخاب منبع برای تامین سرمایه

برای اینکه بتوانید کافی‌شاپ مورد نظر خود را راه‌اندازی کنید، باید بودجه‌ی کافی برای این کار را داشته باشید. در غیر این‌صورت پروژه با تاخیر مواجه می‌شود. افتادن وقفه در راه‌اندازی کافی‌شاپ باعث به عقب افتادن کسب و کار شما می‌شود. گاهی هم آنقدر این زمان وقفه زیاد می‌شود که از هدف اصلی دور می‌شوید. برای مثال وقتی مجوز را دریافت کرده‌اید و هیچ اقدامی در طی مدت مشخص شده انجام نمی‌دهید، ممکن است مجوز هم باطل شود و مجبور شوید مجدداً برای دریافت آن اقدام کنید. به هر حال ما نمی‌خواهیم شما در تأمین هزینه‌های راه‌اندازی کافی‌شاپ دچار مشکل شوید. به همین دلیل در راستای تامین بودجه به شما مشاوره‌های لازم داده می‌شود. اگر بخواهید کسب و کار خود را از طریق وام بانکی انجام دهید، در این زمینه ما به شما کمک می‌کنیم تا نتیجه‌ را سریع‌تر دریافت کنید. همچنین راه‌های دیگری نیز برای تأمین هزینه‌های راه‌اندازی کافه یا کافی‌شاپ وجود دارد که ممکن است از آن‌ها بی‌اطلاع باشید. برای مثال کمک گرفتن از اسپانسرها و سرمایه‌گذارها می‌تواند یک راه عالی و منطقی برای تأمین بودجه‌ی مورد نیاز باشد.

تهیه امکانات و تجهیزات مدرن

یکی دیگر از اصولی که ما برای طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ در نظر داریم، تهیه تجهیزات مدرن است. این امکانات شامل لوازم دکور، تزئینات، ظروف پذیرایی، میز و صندلی و سایر امکانات رفاهی از قبیل سیستم برودتی و گرمایشی است. سیستم تهویه مطبوع، سیستم صوتی، امکانات سرویس‌دهی و پرداخت مشتریان از دیگر تجهیزاتی است که باید در یک کافی‌شاپ مدرن فراهم شود. به عنوان مثال در کافی‌شاپ‌هایی که از سیستم پرداخت آنلاین و یا رزرو از طریق اپلیکیشن استفاده می‌کنند، غالباً مشتریان تمایل بیشتری به این کافی‌شاپ‌ها دارند. تجهیزات مدرن برای یک کافی‌شاپ پرستیژ و اعتبار را به همراه دارد. ما هم با توجه به این فاکتور سعی داریم تا پروژه‌ی راه‌اندازی کافی‌شاپ را با مدرن‌ترین امکانات به پایان برسانیم. میز و صندلی‌های لوکس و راحت، ظروف پذیرایی مدرن، استفاده از لوازم تزیین و دکور تاثیر زیادی در جلب رضایت مشتریان شما دارد. پس ما این المان‌ها را در زمان راه‌اندازی کافی‌شاپ در نظر می‌گیریم.

توجه به فضای بیرونی کافی شاپ

یکی از ایده های راه اندازی کافی شاپ توجه به فضای بیرونی ساختمان کافی‌شاپ است. بخشی از مشتریان شما کسانی هستند که از نزدیکی کافی‌شاپ عبور می‌کنند. در واقع آن‌ها از طریق دیدن تابلو و ساختمان است که وارد کافی‌شاپ می‌شوند. اگر نمای بیرونی کافه یا کافی‌شاپ به اندازه‌ی کافی اقناع کننده باشد، می‌توانید امیدوار باشید که روزانه مشتریان بیشتری را جذب می‌کنید. بعدها این افراد به مشتریان وفادار هم تبدیل می‌شوند. توجه به فاکتورهای تبلیغاتی در نمای ورودی کافی‌شاپ اهمیت زیادی دارد. برای مثال نصب یک تابلوی LED می‌تواند توجه رهگذران را به سمت کافی‌شاپ شما جلب کند. در واقع نمای بیرونی و علائمی که بر روی آن نصب می‌کنید، اولین چیزی است که رهگذران آن را مشاهده می‌کنند. ما با توجه به اهمیت این موضوع سعی داریم نمای بیرونی کافه یا کافی‌شاپ شما را به بهترین شکل ممکن طراحی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *