راه اندازی رستوران دریایی

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

غذاهای دریایی طرفداران زیادی در بین ایرانیان دارند. مواد مغذی موجود در این نوع غذاها به حفظ سلامت بدن کمک زیادی می‌کند. متخصصان تغذیه نیز به مصرف این نوع غذاها تاکید زیادی دارند. از سوی دیگر تنوع غذایی و طعم خاص، باعث محبوبیت این نوع غذاها شده است. همچنین غذاهای بین‌المللی نیز در بین اکثر مردم ایرانی نیز پذیرفته شده است. بنابراین با مواد غذایی دریایی می‌توان انواع و اقسام غذاها را تهیه کرد. در واقع تنوع غذاهای دریایی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی یک رستوران دریایی راه‌اندازی و از آن درآمد بالا کنید.

در این رستوران نباید نگران محدودیت و یا تکراری شدن غذاها باشید. زیرا به اندازه‌ی کافی روش‌ها و دستور پخت غذاهای دریایی ایرانی و خارجی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس با این حساب مشتریانی از سراسر ایران با ذائقه‌ و سلیقه‌‌های متفاوت خواهید داشت.

شرکت راز الفبای رستوران مفتخر است با بیش از ۱۳ سال سابقه، به شما در راستای راه اندازی رستوران و فود کورت کمک کند. شرکت سها با تیم متخصصی که دارد بهترین مشاوره را به شما ارائه می دهد و می تواند تضمینی برای سرمایه گذاری شما باشد. شما می توانید صفر تا صد راه اندازی رستوران تان را با خیال راحت به ما بسپارید و به یک برند برتر تبدیل شوید.

راه اندازی رستوران دریایی

راه اندازی رستوران دریایی

 برای راه‌اندازی یک رستوران دریایی به کمک یک تیم حرفه‌ای نیاز دارید. ما در زمینه‌ی طراحی و راه‌اندازی رستوران دریایی به شما کمک می‌کنیم. برای این منظور تمامی فاکتورها و اِلمان‌های زیر را برای تاسیس چنین رستورانی در نظر می‌گیریم. 

راه انداری رستوران دریایی

نکات مهم هنگام راه اندازی رستوران دریایی

ایجاد یک بیزینس پلن

دریافت مجوز برای تاسیس رستوران

راه اندازی رستوران دریایی

نزدیکی به مکان‌های توریستی

طراحی و ساخت رستوران

موقعیت جغرافیایی

طراحی و ساخت رستوران برحسب سرمایه‌ی شما

یکی از مهم‌ترین عواملی که در تاسیس یک رستوران دریایی اهمیت دارد، میزان هزینه است. اگر چه بالا بودن هزینه به ساخت یک رستوران مدرن و مجهز کمک می‌کند. اما به این معنا نیست که باید در تأمین سرمایه زیاده روی کنید. وقتی یک کسب و کار به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، نباید در میزان هزینه‌ها زیاده روی ‌کنید. زیرا هنوز مشخص نیست که در آینده چطور مشتریان را جذب می‌کنید. از سوی دیگر بخشی از سرمایه‌ی ساخت و راه‌اندازی رستوران باید برای تبلیغات و آگاهی‌سازی مشتریان صرف شود. پس استفاده‌ از تمامی بودجه باعث به هدر رفتن سرمایه‌ی شما می‌شود. ما با توجه به تجربه‌ای که در زمینه‌ی ساخت و راه‌اندازی انواع رستوران ایرانی، بین‌المللی، ایتالیایی و … داریم، تنها بخشی از سرمایه را مصرف خواهیم کرد. بخش دیگری از آن را برای تبلیغات رستوران شما در نظر می‌گیریم. سرمایه‌ی مورد نیاز برای راه‌اندازی رستوران دریایی برای ساخت و ساز رستوران، فراهم کردن تجهیزات و دستگاه‌ها، دریافت مجوز و امور مربوط به مالیات مصرف می‌شود.
راه اندازی رستوران دریایی

ایجاد یک بیزینس پلن

برای راه‌اندازی رستوران دریایی به یک طرح تجاری نیاز دارید. در این طرح برنامه‌ی شما برای تاسیس رستوران به طور دقیق مشخص می‌شود. اطلاعاتی از قبیل سرمایه‌ی مورد نیاز برای رستوران، مدت زمان اجرای پروژه، محل تاسیس رستوران، جمعیت شهر و بازار مصرف و … در این طرح درج می‌شود.

همچنین میزان بودجه و سرمایه‌ی خود را برحسب متراژ و محل قرارگیری رستوران مشخص می‌کنید. این طرح را می‌توانید به دلخواه خود توسط یک کارشناس طرح توجیهی تهیه کنید. ما هم برای تهیه بیزینس پلن در کنار شما هستیم.
راه اندازی رستوران دریایی

دریافت مجوز قانونی

یکی دیگر از مراحلی که برای راه اندازی رستوران دریایی به آن نیاز دارید، مجوز قانونی است که باید آن را از ارگان‌های دولتی دریافت کنید. این مرحله می‌توان توسط شما و یا نماینده‌ی قانونی (وکیل) انجام شود. برخی دیگر از مجوزها از جمله دریافت کد مالیاتی، دریافت پروانه‌ی بهداشت و … باید بعد از تاسیس رستوران دریافت شوند.
راه اندازی رستوران دریایی

موقعیت جغرافیایی مناسب

برای رستوران دریایی باید به موقعیت مکانی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. از آنجا که این نوع غذاها مخصوص به برخی از شهرهای ساحلی هستند، بنابراین ساخت یک رستوران دریایی در یکی از شهرهای مرکزی ایران دور از تصور است. مواد غذایی دریایی به دلیل اینکه در معرض فساد هستند، بنابراین باید تازه باشند. نزدیکی و دسترسی به بازار برای تهیه‌ی روزانه‌ی مواد غذایی اهمیت دارد.

تصور کنید رستوران خود را در یک شهر بدون بازار گسترده‌ی مواد غذایی دریایی تاسیس کرده‌اید. در این صورت گاهی برای تأمین برخی از مواد غذایی با مشکل روبه‌رو می‌شود. درست است که در بازار هر شهری (حتی شهرهای بدون دریا) محصولات دریایی مثل ماهی و میگو عرضه می‌شود. اما فراموش نکنید که این محصولات پرورشی هستند و به مقدار محدود و با قیمت بالا در بازار عرضه می‌شوند.
راه اندازی رستوران دریایی

نزدیکی به مکان های توریستی

اگر قصد دارید رستوران دریایی خود را در یک شهر ساحلی راه‌اندازی کنید، اولین چیزی که در تعیین موقعیت مکانی رستوران اهمیت دارد، نزدیکی به مکان‌های توریستی و جاذبه‌های گردشگری است. برای مثال در شهری مثل کیش و یا بابلسر اگر رستوران دریایی در نزدیکی سواحل دریا باشد، تاثیر زیادی در رونق کسب و کار خواهد داشت.

درست است که رستوران‌های دریای در شهرهای ساحلی پررونق هستند. اما نباید فراموش کنید که موقعیت شما در این شهرها نیز اهمیت دارد. البته اگر در ورودی شهر (جایی که مسافران و توریست‌ها وارد می‌شوند)، قرار بگیرد، باز هم در رونق کسب و کار شما تاثیرگذار است.

رستوران را در جایی تاسیس کنید که بیشترین حجم ترافیک شهری در آنجاست. تردد مسافران و توریست‌ها و حتی شهروندان بومی باعث افزایش مشتریان رستوران می‌شود.

رستوران دریایی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در منوی رستوران‌های دریایی انواع و اقسام خوراک‌های دریایی را مشاهده می‌کنید. در ادامه به چندین فاکتور مهم در ساخت یک رستوران دریایی مجهز می‌پردازیم.
راه اندازی رستوران دریایی

تهیه تجهیزات مدرن برای رستوران

ما با توجه به نوع رستوران و مواد غذایی آن فهرست تجهیزات مورد نیاز را تهیه و در اختیار شما قرار می‌دهیم. این تجهیزات شامل وسایل و دستگاه‌ها پخت و پز، تجهیزات برودتی از جمله یخچال، هود و هواکش برای آشپزخانه، سیستم صوتی برای موسیقی، میز و صندلی، ظروف مخصوص حمل غذا و … هستند.

یک رستوران مدرن به تمامی تجهیزات نیاز دارد و نمی‌توانید به بهانه‌ی صرفه‌جویی در هزینه، برخی از آن‌ها را حذف کنید. هر چه رستوران شما مجهزتر باشد، تاثیر بیشتری در جذب مشتری دارد.

ساختمان لوکس و زیبا

یکی دیگر از المان‌ها مهم در راه‌اندازی یک رستوران دریایی، توجه به زیبایی و مدرن بودن ساختمان است. ما برای ساخت رستوران از جدیدترین سبک‌های طراحی و معماری روز دنیا استفاده می‌کنیم. قبل از احداث پروژه، با تهیه‌ی یک طرح سه بعدی شما از نمای داخلی و بیرونی ساختمان مطلع می‌شوید و در صورت موافقت، طرح را تأیید می‌کنید.

زیبایی نمای بیرونی رستوران، به ورود مشتریان بیشتر کمک می‌کند. بخش زیادی از مشتریان یک رستوران دریایی، توریست‌ها هستند که اغلب آن‌ها شناختی نسبت به رستوران‌های مختلف یک شهر ندارند. آنچه در ابتدا نظر آن‌ها را جلب می‌کند، زیبایی و لوکس بودن نمای بیرونی ساختمان رستوران است. سپس وارد رستوران می‌شوند. فضای داخلی رستوران هم باید به گونه‌ای طراحی شود که نگاه‌های مشتریان را به سمت خود جلب کند.
راه اندازی رستوران دریایی

بهداشت و نظافت رستوران دریایی

رستوران دریایی بیش از هر رستوران دیگری به نظافت و رعایت بهداشت نیاز دارد. سهل‌انگاری در این مورد باعث بروز مشکلات جدی برای رستوران می‌شود. آشپزخانه‌ی رستوران‌های دریایی باید به گونه‌ای طراحی شود که نظافت آن به راحتی صورت بگیرد. نصب هود و هواکش برای این قسمت از رستوران اهمیت زیادی دارد.

بوهایی که در نتیجه‌ی طبخ غذاهای دریایی در فضای آشپزخانه می‌پیچید، به راحتی وارد سالن غذاخوری می‌شود که تاثیر منفی بر روی نظرات مشتریان خواهد داشت. از سوی دیگر تجمع چربی در آشپزخانه مشکل دیگری است که باعث کثیف شدن وسایل و تجهیزات آشپزی و پخت و پز می‌شود. کاشی ‌و سرامیک با رنگ روشن در آشپزخانه، باعث نشان دادن هرگونه آلودگی می‌شود.

همچنین یک نکته‌ی مهم برای رعایت بهداشت رستوران، کنترل راه‌های ورود به آشپزخانه است تا از ورود حشرات موذی به داخل رستوران جلوگیری کنید.

یخچال های قدرتمند برای نگهداری مواد غذایی

غذاهای دریایی نسبت به سایر غذاها بیشتر در معرض آلودگی و فاسد شدن قرار دارند. بنابراین برای این نوع از رستوران‌ها باید از تجهیزات برودتی قدرتمند استفاده کنید. مواد غذایی بسته بندی‌شده که مستقیماً از بازار تهیه می‌شود، باید در یخچال نگهداری شود. به دلیل نیاز بیشتر رستوران‌های دریایی به یخچال، باید مکان بیشتری برای این دستگاه در نظر بگیرید.

سرویس بهداشتی

این نوع از رستوران‌ها نیز همچون سایر مکان‌های تجاری و عمومی به سرویس بهداشتی نیاز دارند. ما به این موضوع نیز اندیشیده‌ایم و با توجه به رعایت نکات بهداشتی، سرویس بهداشتی در نزدیکی درب ورودی سالن غذاخوری و در دورترین نقطه‌ی محل نشستن قرار می‌دهیم. سرویس بهداشتی برای رفاه مشتریان رستوران است و اما استفاده از تجهیزات مدرن برای این قسمت از رستوران اهمیت دارد.

برای مثال برخی از مشتریان یک رستوران دریایی ممکن است از بین توریست‌های خارجی باشند که از توالت فرنگی استفاده کنند. ایرانیان هم به سرویس بهداشتی ایرانی تمایل دارند. بی‌توجهی به هر موضوع کوچک و پیش پا افتاده می‌تواند اعتبار رستوران شما را زیر سوال ببرد. ما به تمامی این نکته‌ها اندیشیده‌ایم.

پارکینگ را فراموش نکنید

یکی از قسمت‌های مهم برای یک رستوران دریایی، وجود پارکینگ برای خودروهای مشتریان است. آن‌ها قصد دارند ساعاتی را در رستوران باشند. پس باید بدون دغدغه و آرامش خاطر از پارک خودروی خود، این ساعات را بگذرانند. پارکینگ به جذب مشتریان بیشتر برای رستوران دریایی کمک می‌کند. بدین منظور ما با توجه به ظرفیت سالن غذاخوری، وسعت پارکینگ را برای رستوران شما مشخص می‌کنیم.

ظرفیت کم پارکینگ باعث کاهش مشتریان رستوران می‌شود. از سوی دیگر گنجایش بیش از حد آن، فضای زیادی از رستوران را اشغال می‌کند که در بسیاری از مواقع بلااستفاده می‌ماند.

سیستم تهویه مطبوع برای رستوران

به دلیل اینکه غذاهای دریایی بوی بیشتری از خود انتشار می‌کنند، برای مشتریان چندان خوشایند نیست. پس باید با کمک سیستم تهویه مطبوع بوهای ناشی از پخت و پز را از بین ببرید. سیستم تهویه مطبوع این کار را به براحتی انجام می‌دهد. همچنین استفاده از پکیج گرمایشی و سرمایشی هم برای رستوران در فصل‌های گرم و سرد سال ضرورت دارد. تیم ما به همه‌ی این مواد توجه کافی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *