راه اندازی رستوران سنتی

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

همواره راه اندازی هر شغل و کسب و کاری دغدغه های خودش را داشته است. چیزی که در بیان تمام کارها مشترک است این است که هرگز افراد کم تجربه نمی توانند موفقیت چشمگیری را به دست آورند. لازمه ی موفقیت در هر کاری داشتن تجربه، مهارت و دانش لازم در آن کار است. راه اندازی رستوران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. ما در اینجا نگاهی به راه اندازی یک رستوران سنتی می اندازیم و به شما میگوییم که به چه مراحل تخصصی نیاز دارد. 

شرکت راز الفبای رستوران مفتخر است با بیش از ۱۳ سال سابقه، به شما در راستای راه اندازی رستوران سنتی تان کمک کند. شرکت سها با تیم متخصصی که دارد بهترین مشاوره را به شما ارائه می دهد و می تواند تضمینی برای سرمایه گذاری شما باشد. شما میتوانید صفر تا صد راه اندازی رستوران تان را با خیال راحت به ما بسپارید و به یک برند برتر تبدیل شوید.

جایگاه رستوران های سنتی در بین مردم

 آیا تا به حال با خودتان فکر کرده اید که چرا رستوران های سنتی جایگاه ویژه ای را بین مردم دارند؟ یا اینکه چرا بسیاری از خانواده ها تمایل دارند در این رستوران ها غذاها سرو کنند؟  دلایل بسیاری در این زمینه وجود دارد اما مهم ترین آنها فضای گرم و دوستانه در این رستوران ها می باشد که تداعی کننده ی محیط گرم خانه و خانواده است. در محیط چنین رستوران هایی اغلب میز و صندلی نیست و افراد روی یک تخت دور سفره می نشینند. همچنین غذاهایی که در این رستوران ها سرو می شود از غذاهای سنتی و مطبوع ایرانی می باشد. نکته ی مهم درباره ی این رستوران ها این است که منعکس کننده ی فرهنگ ایرانی هستند و از این رو این رستوران ها همواره برای توریست های خارجی جالب است. عمدتا برای احداث چنین رستوران هایی بهتر است که از یک مکان قدیمی استفاده شود. 

 

رستوران سنتی
رستوران سنتی

مکان مناسب برای راه اندازی رستوران سنتی

عمدتا برای احداث چنین رستوران هایی بهتر است که از یک مکان قدیمی استفاده شود. به طور کلی، از خانه های قدیمی موجود در هر منطقه ای می توان به عنوان محلی برای راه اندازی این رستوران ها استفاده نمود. اساس راه اندازی چنین رستوران هایی تلاش برای ایجاد کردن نگرش سنتی می باشد. 

به طور کلی، در طراحی این گونه از رستوران ها باید تلاش کنید تا فضا به گونه ای باشد که همه ی اعضای خانواده بتوانند در محیط دنج دور هم بتوانند غذا بخورند که این در واقع همان اصل نشستن در اطراف یک سفره بدون میز و صندلی ست که از قدیم در فرهنگ ما بوده است و هنوز هم خیلی از مردم اینگونه غذا می خورند. 

برای راه اندازی چنین رستورانی در ابتدا باید طرح و برنامه ی اولیه خود را داشته باشید و روی آن تمرکز نمایید و سپس متناسب با طرح تان و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و محیطی، دکوراسیون خود را ایجاد نمایید. سپس آشپزخانه و کافی شاپ سنتی خود را با منوی خاص شهر و محل خودتان آماده نمایید. 

پس اولین قدم در راه اندازی یک رستوران سنتی پیدا کردن یک محل مناسب برای احداث رستوران در آن محل می باشد که این کار آسانی نیست و باید به دقت صورت بگیرید و پتانسیل محل مورد نظرتان ارزیابی شود. مکانی که انتخاب می کنید علاوه بر این که باید مجوزهای لازم را در زمینه ی راه اندازی رستوران داشته باشد باید در جای پرتردد نیز واقع شده باشد تا در زمان احداث مشتری داشته باشید. از طرف دیگر، دور بودن یا زیاد نزدیک بودن به رقیب بسیار حائز اهمیت می باشد و همچنین باید فرهنگ مردم آن منطقه را نیز مد نظر داشته باشید. 

 

منو رستوران

منو رستوران های سنتی

شمار زیادی از سرمایه گذارها و رستوران داران که غذاهای خوب ایرانی فقط شامل غذاهایی مانند کباب ها و تعداد غذای خاص دیگر است و کل توان شان روی این بخش های می گذارند و به همین دلیل منوی خیلی از این رستوران ها شبیه هم می باشد و مردم از رستوران هایی استقبال می کنند که دارای تنوع غذایی بیشتری هستند. به طور کلی، منوی یک رستوران خوب باید تنوع خوبی داشته باشد و قیمت های آن مناسب باشد تا بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار بگیرد و این مر باعث می شود که سودآوری رستوران بالا برود. 

اغلب غذایی که در این رستوران ها سرو می گردد غذای سنتی می باشد. در این گونه از رستوران ها نوشیدنی ها هم رنگ و بوی محلی دارند و در واقع مهمان ها در یک محیط گرم فرهنگی اجتماعی غذای خود را سرو می نمایند. در این رستوران ها کارمندان آموزش های مختلفی را میبینند و عمدتا افرادی ک در این گونه رستوران ها کار می کنند لباس محلی می پوشند و محیط با صفا و گرمی را به وجود می آورند. این گونه رستوران ها اغلب فضای بیرونی دارند و در بیشتر این رستوران ها مهمان ها بر روی فرش، تخت و یا روی زمین می نشینند و سر سفره غذا می خورند. در این رستوران ها به همراه غذاهای سنتی چای و گاهی اوقات قهوه و برخی از نوشیدنی هی فصلی به مهمان ها داده می شود. 

تجهیزات رستوران سنتی

تأمین تجهیزات مورد نیاز رستوران سنتی

البته بهتر است که این نکته را بدانید که برای راه اندازی چنین رستوران هایی علاوه بر مکان های سنتی به تجهیزات و امکانات دیگری نیاز می باشد که اصلی ترین و عمده ترین آنها داشتن تجهیزات برای آشپزخانه صنعتی؛ تجهیزات برای غذاهای سنتی، برخی از لوازم برای غذاهای سریع و همچنین تجهیزات کافی شاپ می باشد.

قبل از خرید تجهیزات برای رستوران، ابتدا منوی خود را به صورت حرفه ای مشخص نمایید. زیرا برای پخت هر غذا به تجهیزات و وسایلی نیاز است و از این رو این وسایل باید بر اساس منو تهیه شود. در غیر این صورت بخشی از این بودجه به هدر می رود و دوباره باید یک سری از وسایل را تهیه نمود که این دوباره کاری است. 

موارد زیر از عمده ترین تجهیزات لازم برای راه اندازی یک رستوران سنتی است. 

  • پاتیل برنج خیس کن
  • اجاق پلوپز
  • پاتیل سرخ کن
  • چهار شعله فردار رستورانی
  • میز کار استیل
  • سینک ظرفشویی صنعتی
  • دستگاه صنعتی آسیاب قهوه
  • کابینت دیواری
  • دستگاه اسپرسو ساز
  • یخچال و فریزر صنعتی
رستوران سنتی

مزیت اقتصادی

راه اندازی رستوران های سنتی علاوه بر جنبه ی تقویت فرهنگ و اصالت ایرانی، دارای مزیت های اقتصادی نیز می باشد که در بخش زیر به برخی از این مزایا اشاره شده است:

 در رستوران هایی که سنتی هستند و الگوهای آنها بومی است، طبیعتا غذاهای محلی عرضه می گردد که این نوع غذاها مختص به منطقه ی خاصی می باشند و این نکته برای مهمان ها جالب و جذاب است.

از این رو فروش این غذاها بیشتر می گردد. از جهت دیگر، این گونه رستوران ها دارای مشتریان بیشتری هستند و افراد زیادی تمایل دارند این گونه رستوران ها را از نزدیک ببینند و غذای آنها را تجربه کنند. 

این روزها تمایل مردم به استفاده از غذاهای سنتی نیز بیشتر شده است و از این جهت این رستوران ها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. 

از طرف دیگر، ایران نواحی توریستی تفریحی زیادی دارد و از این رو بازار هدف گسترده ای را دارد. 

در این گونه رستوران هزینه ی سرمایه گذاری کمتر از رستوران های مدرن می باشد. در این رستوران ها تخت و پشتی و قالیچه دستباف جای مبلمان و میز و صندلی را می گیرند. تبلیغ رستوران

تبلیغات برای رستوران سنتی

تبلیغات یکی از مهم ترین گام ها در جذب مشتری در هر شغلی است و رستوران سنتی نیز به آن نیاز دارد. بعد از راه اندازی یک رستوران سنتی باید تبلیغات درست و متناسبی داشته باشید. حتی در زمانی که رستوران معروف است و مشتریان زیادی هم دارد باز به تبلیغات نیاز است.

انتخاب نام رستوران

برگزیدن نام مجموعه

انتخاب نمودن یک نام درست و مناسب برای رستوران سنتی بسیار حائز اهمیت می باشد. معمولا بهتر است برای این گونه رستوران ها از نام های اصیل ایرانی استفاده شود. نام رستوران باید به گونه ای باشد که نام آن بیان گر سبک و سیاق و شخصیت و خدماتی که رستوران ارائه می دهد باشد. 

استخدام و آموزش کارکنان

استخدام و آموزش کارکنان

هر کسی نمی تواند در رستوران های سنتی آشپزی کند یا خدمات رسانی نماید. باید بدانید استخدام سرآشپز و نیروی ماهری که بتواند غذای اصیل ایرانی را درست کند بسیار پر هزینه است و باید در انتخاب کردن پرسنل دقت کافی را لحاظ نمود. 

دکوراسیون

دکوراسیون

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصه ها که یک رستوران مدرن را از یک رستوران سنتی جدا می کند طراحی دکوراسیون می باشد. به طور کلی، بهتر است این را بدانید دکوراسیون یک رستوران سنتی کاملا متمایز است دکوراسیون یک رستوران مدرن است. 

راه اندازی رستوران سنتی

سخن پایانی

شرکت راز، از صفر تا صد به شما کمک می کند تا رستوران خود را راه اندازی کنید. خدماتی که این شرکت ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

این شرکت به شما در برآورد هزینه های راه اندازی، انتخاب یک مکان مناسب و ایده آل، انتخاب بهترین نام و ثبت آن، انتخاب تجهیزات آشپزخانه ایرانی و سنتی اصیل، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای متناسب خارجی، مبلمان و تجهیزات داخل رستوران، لباس مناسب برای پرسنل، ظروف مناسب برای سرو غذا، تبلیغات مناسب، سیستم های فروش آنلاین، گزینش و استخدام پرسنل با مهارت و آموزش و آموزش مدیریت مناسب به کارفرما مشاوره می دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *