راه اندازی فست فود سیار

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

در دنیای امروز، ارائه ی خدمات در بسیار از اصناف آنقدر زیاد است که بازار اشباع شده است و دیگر داشتن سرمایه و تجهیزات و امکانات اولیه برای موفقیت کافی نیست و باید دانش لازم برای راه اندازی یک کسب و کار را داشته باشید. در بازارهای امروزی تنها کسانی موفق می شوند که علاوه بر داشتن سرمایه و امکانات اولیه، دانش لازم و ایده های نوین را در زمینه کسب و کارشان داشته باشند. راه اندازی فست فود سیار یکی از مشاغلی است که اگر دانش لازم را درباره آن باشید بسیار موفق می شوید. 

ایده راه اندازی فست فود سیار یک ایده جالب و نوآورانه ای است که در سراسر جهان طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. در واقع فست فود سیار مانند ماشین سیار است و همان طور که از اسمش مشخص است در یکجا نیست و دائما در حال حرکت است. در بیشتر فیلم های آمریکایی می توانید این فست فودی ها را ببینید. این ها معمولا به شکل بستنی فروشی یا ساندویچ فروشی سیار در حال فعالیت در سطح شهر هستند. با توجه به نوع فست فودی که قرار است راه اندازی کنید باید تجهیزات مناسب آن را خریداری کنید.

راه اندازی فست فود سیار

زندگی شهری و شهرنشینی در خیلی از زمینه ها در زندگی انسان ها تاثیر گذاشته است. یکی از این زمینه ها تمایل انسان ها به غذاهای سریع یا فست فود است. امروزه انواع مختلفی از فست فودها وجود دارد که برخی از آنها در رستوران های ثابت عرضه می شوند و برخی دیگر در رستوران های سیار. 

احتمالا در سال های اخیر متوجه رشد فست فودهای سیار در خیابان ها و کوچه ها شده اید. در حقیقت، فست فودی سیار را می توان یک شغل نوین تلقی کرد. یکی از مزیت های راه اندازی یک فست فودی سیار این است که دیگر نیازی به اجاره مغازه ندارید. با سرمایه کم، تبلیغات کم و پرسنل کم می توانید کارتان را آغاز نمایید. برای راه اندازی این فست فودی سیار شما به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارید ولی تجربه نشان داده است که شغل پرسودی است. راه اندازی فست فود یکی از مشاغلی است که برای راه اندازی آن باید ایده های جالب و جذابی را داشته باشیم و می توان گفت که این کار یکی از مشاغل پر سود در ایران می باشد. البته راه اندازی فست فودهای سیار در کشورهای اروپایی مانند فرانسه و ایتالیا و در آمریکا دو سه دهه است که مرسوم می باشد.

 

راه اندازی فست فود سیار

اگر شما هم به این کار علاقه دارید و احساس می کنید که سرمایه لازم را برای این کار ندارید با ما همراه باشید. در این مقاله ما درباره راه اندازی فست فودی سیار اطلاعاتی را در اختیار شما می گذاریم. ابتدا باید درباره مواردی مانند انتخاب منو، انتخاب خودرو، گرفتن مجوز کار و اخذ پروانه بهداشت، طراحی فست فود سیار، خرید تجهیزات صنعتی و انتخاب منوی مناسب فست فود سیار بدانید. 

بیشترین هزینه برای راه اندازی یک فست فودی سیار عمدتا برای تهیه ی مکان آن است و بعد از آن باید هزینه ی را به تهیه تجهیزات فست فود اختصاص دهید. اگر سرمایه زیادی ندارید، برای تهیه ی تجهیزات فست فودی می توانید از تجهیزات دست دوم استفاده نمایید البته باید اطمینان حاصل کنید که آن تجهیزات به درستی کار می کنند و دارای تاییدیه هستند. 

به طور کلی، خرید تجهیزات برای یک فست فودی سیار کمی دشوار و سخت تر است زیرا در این نوع از فست فودی ها معمولا تنوع غذا زیاد نیست و تنها یک یا چند مدل محدود از غذا به مشتریان ارائه می شود. به همین دلیل باید تجهیزاتی خریداری شود که کوچکتر از تجهیزات مورد استفاده در یک رستوران بزرگ باشند. برای راه اندازی یک فست فودی سیار بهتر است شما در ابتدا منوی خود را انتخاب نمایید و بعد از مشخص شدن منو تجهیزات مورد نظرتان را بخرید. اگر قبل از مشخص شدن منو تجهیزات را خریداری کنید ممکن است بخشی از تجهیزات خریداری شده با توجه به منوی شما به کارتان نیاید و هزینه اضافی را برای خرید آنها صرف نموده اید و یک سری از لوازم بی استفاده روی دست تان خواهند ماند. لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن این نکته که فضای آشپزخانه های سیار کوچک و کم است، بهتر است در حد امکان  وسایل و تجهیزاتی را تهیه کنید که چند منظوره باشند و بتوانید برای موارد مختلف از آنها استفاده نمایید. 

به طور کلی، تجربه نشان داده است که ریسک راه اندازی فست فودهای سیار بسیار کم است. با این حال نباید در نظر گرفت که راه اندازی یک فست فودی سیار آسان و راحت است. باید برای راه اندازی چنین فست فودی برنامه ریزی کنید. بنابراین قبل از شروع هر کاری باید درباره آن فکر و برنامه ریزی کنید. در واقع، باید برای همه ی بخشهای مهم و جزیی کسب و کارتان برنامه ریزی دقیق و درستی داشته باشید. باید در نوع انتخاب منو غذای رستوران تان توجه کنید زیرا هر غذایی را نمی توان در آشپزخانه طبخ کرد. بنابراین باید به دنبال غذاهایی بروید که بتوانید آن را در آشپزخانه عقب خودرو تهیه کنید. 

در حقیقت، در ابتدای راه اندازی آشپزخانه در یک واحد سیار باید این را مشخص کنید که دقیقا چه چیزی را می خواهید و قصد دارید چه نوع غذایی را با چه تعداد و چه میزانی ارائه بدهید. همان طور که گفته شد یکی از گام های مهم در راه اندازی یک فست فودی سیار تعیین منو و غذایی است که قرار است به مشتریان ارائه شود. ابتدا باید در این باره بررسی کنید تا ببینید که چطور می توانید یک منوی پرفروش در فست فودی سیاری خود داشته باشید. در زمان مشخص نمودن منو ابتدا باید قیمت ها را مد نظر داشته باشید و همچنین این نکته را باید بدانید که نوع غذاهای موجود در منوی شما ممکن است مشتریان خاصی داشته باشند بهتر است غذاهایی را انتخاب کنید که طیف وسیعی از افراد از آن غذاها استفاده کنند. داشتن قیمت پایین برای غذا لزوما به معنی داشتن مشتری زیاد نیست. باید مکان و موقعیتی را که فست فودی شما در آن قرار گرفته است ارزیابی نمایید. این بدین معنا نیست که داشتن غذا با قیمت های بالا خوب است. زیرا در بسیاری از مناطق ارائه ی غذاهایی با قیمت بالا باعث می شود که کسب و کار شما کساد شود. برای محاسبه سود خالص باید تعداد مشتریان را در حاشیه سود به دست آمده ضرب نمایید. در این بخش، شما متوجه می شوید که برای منوی شما کدام محل مناسب تر است یا برای محل مورد نظر شما چه منویی بهتر و مناسب است. پس قبل از اقدام به راه اندازی یک فست فودی سیار این موارد را در نظر داشته باشید. 

راه اندازی فست فود سیار

مبحث مهم دیگر در این زمینه این است که از چه خودرویی برای راه اندازی یک فست فودی سیار استفاده نمایید. بعد از انتخاب کردن منو و مشخص نمودن لیست لوازم و تجهیزات مورد نظرتان، شما می توانید تخمین بزنید که به چه میزان فضا برای کارتان نیاز دارید. بهتر است در اینجا این نکته را بدانید که بهترین خودرو ها برای کارهایی از قبیل فست فودی سیار کامیون ها، ون ها و فولوکس ها هستند زیرا این خودروها دارای فضای کافی برای این امر می باشند. سقف این خودروها بلند است و به راحتی می توانید در آنها بایستید و از آنجایی که جا دار هستند می توانید تجهیزات و وسایل تان را در آنها قرار دهید. اما باز هم باید این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر این خودرو ها را ندارید باید سرمایه ای را برای خرید یکی از آنها داشته باشید. 

گرفتن مجوز کار و اخذ پروانه بهداشت یکی دیگر از گام مهمی است که باید برای راه اندازی فست فودی سیار در نظر داشته باشید. البته آنچه که در رابطه با مجوزهای منطقه ای حائز اهمیت است این است هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت است به همین دلیل به قوانین و مقررات وضع شده در منطقه ای که می خواهید فست فود سیارتان را راه اندازی کنید توجه نمایید. و مستقیما با مقامات آن منطقه وارد مذاکره شوید و کارهای لازم را برای گرفتن جواز انجام دهید. البته نگران این مساله نباشید زیرا گرفتن این مجوزها کار خیلی سختی نیست. همچنین از آنجایی که برای راه اندازی رستوران های سیار به سرمایه کمتری نیاز دارید، در ابتدا لازم نیست که هزینه های زیادی را بابت اخذ مجوز پرداخت نمایید. همچنین نرخ مالیات بر اساس درآمدی که شما دارید محاسبه می گردد. البته شما باید شرایط لازم را برای اخذ مجوز داشته باشید. شما برای صدور صلاحیت پروانه بهداشت باید شرایطی را داشته باشید که شامل ارائه ی درخواست کتبی شما مبتنی بر راه اندازی فست فود سیار، مالک باید تعهد نامه محضری برای پشتیبانی از واحد سیار را ارائه دهد، افرادی که در فست فودی سیار کار می کنند باید دارای کارت بهداشتی معتبر باشند و همچنین واحد پشتیبان نیز باید دارای کارت بهداشتی معتبر باشد، ارائه ی یک گواهی نامه معتبر از یک موسسه بهداشت که مرتبط با صنف غذایی باشند، داشتن برنامه کنترل بهداشتی مطبق ب سیستم HACCP، پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس تاییدیه لازم را در این زمینه داده باشد، شهرداری منطقه مربوطه تاییده لازم را داده باشد و همچنین ملک باید تعهد محضری بدهد که هیچ گونه مواد مخدری را در آنجا نگهداری نمی کند و در غیر این صورت عواقب آن به پای خودش است. 

نکات مهم درباره طراحی یک فست فود سیار

راه اندازی فست فود سیار

طراحی فست فود سیار

یکی از شاخصه های مهم در راه اندازی فست فود سیار بحث طراحی آن است که اگر به خوبی و متناسب انجام شود در رونق کسب و کار شما نقش بسزایی دارد. همان گونه که رعایت اصول طراحی در یک آشپزخانه صنعتی حائز اهمیت است همان اصول در یک آشپزخانه فست فودی سیار نیز مهم است. در واقع اصول استاندارد در یک آشپزخانه باید بر اساس تاسیسات و تجهیزات به کار رفته در آن و متناسب با بخش تهیه و توزیع غذای سرد و گرم باشد که اگر این اصول به صورت صحیح اعمال شود بسیار در کیفیت غذای شما حائز اهمیت است. این موارد در یک آشپزخانه سیار اهمیت ویژه ای پیدا می کنند زیرا فضای آشپزخانه فست فود سیار بسیار محدود است و شما با توجه به این نکته باید اصول را به درستی اعمال نمایید. بنابراین طراحی داخلی در یک فست فودی سیار و شیوه ی قرار دادن وسایل و تجهیزات در آن بسیار مهم و حیاتی است و باید به گونه ای نوآورانه و جذاب کنار هم چیده شوند که مشتری در نگاه اول جذب فضای زیبای فست فود سیار شما گردد. برای این که در این امر موفق باشید بهتر است که با یک طراح یا گرافیست مشاوره کنید تا بهترین رنگ ها و چیدمان ها را برای فست فودی سیارتان داشته باشید. این امر به موفقیت شما کمک شایانی می کند.

کانسپت فست فود سیار

کانسپت و شخصیت کل مجموعه بسیار حائز اهمیت است. این مورد یکی از مهم ترین موارد در فست فود سیار است و اگر آن را نادیده بگیرید به این معنی است که فست فودی تان را از دست داده اید. کانسپت فست فودی شما باید مشخص باشد و باید منو و سرویس های مشخصی متناسب با آن داشته باشید. شاید با خودتان بگویید که اگر کانسپت مشخصی نداشته باشم می توانم طیف گسترده ای از مشتریان را جذب کنم. اما آیا به این توجه کرده اید که آیا می توانید نیاز همگان را رفع کنید. آیا می توانید در فست فودی تان هم فست فود، هم غذای ایرانی و هم غذای سنتی به طور همزمان ارائه دهید.

خرید تجهیزات و وسایل صنعتی

ابتدا میزان سرمایه ای را که می خواهید برای رستوران سیارتان هزینه کنید مشخص نمایید. برای اینکه هزینه ای که صرف می کنید کمتر باشد می توانید از تجهیزات دست دوم استفاده نمایید. برای راه اندازی یک فست فودی سیار یک سری از ویژگی ها لازم و ضروری است که چندین مورد از آنها در قسمت زیر ذکر شده است. ابتدا محل راننده و مسافر آن باید از محلی که غذا در آن تهیه می شود یعنی آشپزخانه جدا باشد. همچنین باید محل کافی برای آماده سازی مواد غذایی و ذخیره کردن آن مواد وجود داشته باشد. همچنین سطح تماس با مواد غذایی باید صاف باشد و بتوان به راحتی آن را شست. برای مثال می توانید از فولاد ضد زنگ یا پلاستیک سخت استفاده کنید.

محل آماده سازی فست فود

محل آماده سازی مواد غذایی باید از همه طرف محافظت شده باشد تا از تجمع بو، بخار و دود جلوگیری شود و همچنین باید دارای تهویه ی بوی مکانیکی و یا طبیعی باشد. همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که آب گرم و سرد باید در همه ی زمان ها در دسترس باشد و دمای حداقلی برای آب گرم باید ۴۵ درجه سانتی گراد باشد. همچنین شما باید یک مخزن برای آب آشامیدنی داشته باشید که حداقل گنجایش آن ۳۶ لیتر باشد. سینک مناسب از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. سینک دستشویی باید جدا از سینک ظرفشویی باشد. سینک دستشویی باید به گونه ای تعبیه شود که حوله یکبار مصرف و مایع دستشویی مناسب داشته باشد. سینک ظرفشویی باید به گونه ای تعبیه شده باشد که در کنار منطقه آماده سازی غذا باشد.

تجهیزات جانبی

همچنین فست فود سیار شما باید یک مخزن ۴۵ لیتری ذخیره فاضلاب را داشته باشد که بتوانید تخلیه و گند زدایی را به راحتی انجام دهید. این مخزن فاضلاب باید بر اساس استانداردهای بهداشتی یا سایر روش های مورد تایید وزارت بهداشت باشد و بر همان اساس تخلیه شود و یا به صورت منظم شست و شو گردد و گند زدایی آن انجام شود. همچنین شما باید تجهیزات مناسب و استانداردی را برای گرم نگه داشتن غذاهای بسته بندی داشته باشید. این تجهیزات باید حداقل دارای دمای ۶۰ درجه سانتی گراد باشند تا غذای بسته بندی شما گرم بماند. بهتر است برای اندازه گیری دمای داخلی فست فودی سیارتان از دماسنج استفاده کنید. شما می توانید یک دماسنج مناسب را در فضای داخلی فست فود سیارتان تعبیه نمایید. همچنین بهتر است از سطل زباله در دار برای فضای داخلی فست فود سیار به تعداد متناسب با فضای تان استفاده نمایید. تعبیه کردن کپسول آتش نشانی و همچنین جعبه کمک های اولیه از موارد مهمی است که در زمان طراحی فست فود سیارتان باید آن را در نظر بگیرید. برای نگهداری مواد غذایی مورد نظرتان باید یه فکری هم برای داشتن یک یخچال کنید. یخچالی که بتواند مواد غذایی شما را در دمای ۴ درجه سانتی گراد و یا در دمای پایین تر حفظ کند و همچنین مجهز به یک دماسنج باشد. سعی کنید که از لباس های خاص و منحصر به فردی برای کارکنان فست فود سیارتان استفاده کنید. سعی کنید از لباس هایی با طراحی منحصر به فرد استفاده نمایید. این کار باعث می شود که فست فودی شما در ذهن مشتریان باقی بماند.

داشتن یک آشپز موفق

یکی دیگر از انواع کترینگ، کلاسیک است که در آن غذاهای بومی یک کشور به همراه نوشیدنی‌ها و مخلفات تهیه می‌شود. برای مثال در کترینگ کلاسیک ایرانی، انواع خورشت‌ها، چلو کباب و آش و سایر خوراک‌ها سرو می‌شود. اگر به یک رستوران سنتی بروید، در واقع به یک کترینگ کلاسیک قدم گذاشته‌اید.

مدیریت مناسب

با در نظر گرفتن نوع کسب و کار و گستردگی فعالیت های آن باید به فکر یک مدیریت درست باشید. اگر شما فرد قدرتمند و مقتدری هستید خودتان می توانید مدیریت را بر عهده بگیرید. یک مدیر خوب باید همه جوانب را از هزینه ی تهیه ی کوچکترین چیزها تا سود و ضرر نهایی را در نظر بگیرد و محاسبه درستی باشد. یک توصیه مهم در این باره این است که به عنوان یک مدیر برآورد کلی از هزینه های اولیه در ذهن تان داشته باشید. زیرا اگر پیش بینی دقیقی نداشته باشید با مشکلات زیادی در این راه مواجه خواهید شد.

بهتر از قبل از راه اندازی فست فود سیارتان از افراد کارشناس و حرفه ای کمک بگیرید تا بتوانید در این راه موفق باشید. اگر راه اندازی یک رستوران سیار راحت بود و تنها با یک ون و یک آشپز می شد این کار را کرد الان خیابان ها پر از رستوران سیار بود. راه اندازی یک رستوران سیار هم مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر نیاز به کاغذ بازی دارد و باید مجوزهای لازم را برای آن بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *