راه اندازی رستوران عربی

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

همه چیز درباره راه اندازی رستوران عربی

ایرانیان به غذاهای عربی علاقه‌ی زیادی دارند. از سوی دیگر توریست‌های زیادی از کشورهای عربی وارد ایران می‌شوند که تمایل دارند در یک رستوران عربی غذای خود را میل کنند. پس اگر در فکر راه‌اندازی یک رستوران عربی هستید، در کار خود تردید نکنید. اگر این رستوران توسط یک تیم مجرب و متخصص راه‌اندازی شود، منجر به کسب سود می‌شود. اگر به دنبال چنین تیمی هستید، خدمات ما را برای راه‌اندازی رستوران عربی تا انتها بخوانید.

راه اندازی رستوران عربی با سرمایه کم

هر کسب و کاری که برای اولین بار راه‌اندازی می‌شود، باید سرمایه‌ی مورد نیاز را تامین کند. اما از آنجا که در شروع کار، مخارج بیش از حد و زیاده‌روی در هزینه‌ها ممکن است باعث ورشکستگی شود، در راه‌اندازی رستوران عربی هم تکنیک ما صرفه‌جویی است. ما تلاش می‌کنیم حدالمقدور در میزان هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم. 

 سرمایه‌ای که برای راه‌اندازی رستوران می‌شود شامل هزینه‌های ساخت و ساز، هزینه‌ی کسب مجوز، دریافت کد مالیاتی، تهیه‌ی تجهیزات و دستگاه‌ها، نماسازی و دکوراتیو رستوران و سرانجام تبلیغات است. تمامی این هزینه‌ها بر حسب نیاز در یک بیزینس پلن درج می‌شود.

اگر شما هم جزء کسانی هستید که به راه‌اندازی رستوران عربی فکر می‌کنید، می‌توانید با کمک طرح تجاری تمامی سرمایه‌ی مورد نیاز برای ایده‌ی خود را از قبل مشخص کنید. همچنین در این طرح مدت زمان راه‌اندازی رستوران مشخص می‌شود. تیم ما در تهیه‌ی طرح تجاری رستوران عربی به شما کمک می‌کند.

بهترین مکان برای راه‌ اندازی رستوران عربی

موقعیت مکانی نقش مهمی را در موفقیت یا شکست یک کسب و کار ایفا می‌کند. رستوران عربی به دلیل طبخ غذاها و نوشیدنی‌ها برای ذائقه‌های خاص، باید در جایی تاسیس شود که بیشترین توریست و گردشگر عرب را دارد. در ایران هم افراد زیادی هستند که به غذاهای عربی علاقه‌ی زیادی دارند. با این حال بهتر است بر روی قشر گردشگر خارجی بیشتر حساب باز کنید.

گردشگران و توریست‌های عرب به شهرهای زیارتی مثل مشهد و قم بیشتر سفر می‌کنند. همچنین در استان‌های جنوبی کشور مثل خوزستان و بوشهر هم جمع زیادی از مردم عرب زبان زندگی می‌کنند. رفت و آمد کشورهای همسایه خلیج فارس بیشتر در این استان‌هاست. پس می‌توانیم از این شهرها به عنوان یکی از بهترین مناطق جغرافیایی برای راه‌اندازی رستوران عربی نام ببریم. 

راه اندازی رستوران عربی

در تهران نیز افراد زیادی هستند که به غذاهای عربی علاقمند هستند و یا توریست‌های عرب زبان زیادی به این شهر سفر می‌کنند. پس توصیه‌ی ما اینست که رستوران عربی را باید در شهرهای توریستی و پرجمعیت راه‌اندازی کنید. در این صورت مشتریان بیشتری کسب می‌کنید. نزدیکی به سایر مشاغل از جمله هتل، فرودگاه، جاذبه‌های توریستی و … نیز برای رستوران اهمیت دارد.

شروع تبلیغات همزمان با راه اندازی رستوران

از زمانی که پروژه‌ی رستوران عربی در حال احداث و راه‌اندازی است، باید تبلیغات آن همزمان آغاز شود. به طوری که در اولین ماه‌های فعالیت شاهد رونق این رستوران باشید. در تیم ما به این مورد هم توجه شده است. واقعیتی که در مورد همه‌ی کسب و کارها وجود دارد، عدم کسب سود به صورت ۱۰۰ درصد است. در مورد رستوران عربی هم این شرایط به همین منوال است.

شما نمی‌توانید ۱۰۰ درصد بازار را تسخیر کنید و از همان‌ ماه‌های ابتدای فعالیت تمام سرمایه‌ای که برای راه‌اندازی رستوران صرف کرده‌اید، به سود تبدیل کنید. اما اگر بدون برنامه‌ی تبلیغات هم اقدام به راه‌اندازی رستوران عربی کنید، ممکن است تا ماه‌ها به هیچ سودی نرسید.

تیم ما برای تبلیغات رستوران به صورت حرفه‌ای عمل می‌کند. ما با طراحی وب‌سایت، اپلیکیشن و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی برند رستوران عربی را به کاربران در سراسر کشور معرفی می‌کنیم. پس زمانی که رستوران به طور رسمی فعالیت خود را آغاز ‌کند، از قبل سوی افراد زیادی شناخته شده است.

فرآیند ساخت و ساز رستوران عربی چگونه است؟

سلیقه‌ی مردم عرب با فرهنگ ایرانیان تفاوت اندکی دارد. در فرهنگ مردم عرب، رنگ‌ طلایی به عنوان یک رنگ لوکس پذیرفته شده است. اغلب کسانی که به یک رستوران عربی می‌روند، انتظار دارند نمای ساختمان و دکوراتیو داخلی آن با این رنگ مزین شده باشد. همچنین در بین مردم عرب، تجملات و دکوراسیون لوکس یک رستوران، معیار مهمی برای قضاوت محسوب می‌شود.

آن‌ها زمان انتخاب هتل و یا رستوران به نمای بیرونی ساختمان توجه زیادی دارند. هر چند شما برای راه‌اندازی رستوران عربی از جدیدترین سبک‌ معماری دنیا استفاده کرده باشید، اما تا زمانی که اِلمان‌های مورد نظر مشتریان در آن اجرا نشده باشد، نمی‌توانید رضایت کامل آن‌ها را جذب کنید. 

در واقع رستوران عربی دارای ساختمانی مجلل و لوکس است. ما نیز با توجه به این فاکتور، در زمان ساخت و ساز به بهترین طرح‌ها و المان‌های مورد نظر عرب‌دوستان توجه داریم.

راه اندازی رستوران عربی

تهیه تجهیزات مورد نیاز رستوران عربی

نوع غذاهایی که در رستوران طبخ می‌شود، تعیین‌کننده‌ی تجهیزاتی است که باید برای رستوران فراهم شوند. برای مثال در بین بهترین غذاهای عربی، غذاهای دریایی نیز محبوبیت زیادی دارند. به همین دلیل باید تجهیزات برای پخت این نوع غذاها فراهم شود. کسانی که ذائقه‌ی آن‌ها با غذاهای عرب سازگار است، به نوشیدنی‌ها نیز علاقمند هستند. به همین دلیل باید دستگاه‌های برودتی و یخچال را برای نگهداری انواع نوشیدنی در نظر بگیرید.

غذاهای عربی به صورت پخته‌شده، کبابی و سرخ‌شده تهیه می‌شود. تنوع غذایی در رستوران‌های عربی باعث افزایش تعداد تجهیزات پخت و پز می‌شود. پس مجبورید آشپزخانه‌ی بزرگتری برای این نوع رستوران‌ها در نظر بگیرید.

تاسیس رستوران به سبک خانوادگی

اغلب مشتریانی که به رستوران‌های عربی می‌روند به صورت خانوادگی هستند. پس باید قسمتی رستوران به گونه‌ای طراحی و چیده شود که فضای میزبانی از خانواده‌ها را داشته باشد. اغلب مشتریان این نوع رستوران به فضای خلوت و آرام علاقمند هستند. فضای سالن غذاخوری در رستوران عربی باید وسیع باشد تا رفت و آمد به راحتی انجام شود.

استفاده از تکنولوژی روز دنیا

ارائه‌ی خدمات سریع به مشتریان در رستوران عربی اهمیت دارد. برای اینکه سرویس‌دهی به مشتریان سریع‌تر انجام شود باید از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنید. استفاده از سیستم رزرو آنلاین به مشتریان کمک می‌کند تا از راه دور و چند روز قبل از حضور در رستوران، غذای مورد نظر خود را سفارش دهند. 

رزرو آنلاین رستوران

دریافت مجوز فعالیت رستوران

شما برای راه‌اندازی هر کسب و کاری به مجوز قانونی نیاز دارید. رستوران عربی هم قبل از راه‌اندازی باید مجوزهای لازم را از ارگان‌های دولتی دریافت کند. این کار قبل از اقدام به احداث انجام می‌شود. زیرا بر حسب قوانین دولت، باید وسعت رستوران را مشخص کنید. سایر مراحل قانونی برای دریافت کد مالیاتی و ثبت‌نام رستوران عربی در اداره‌ی مالیات بعد از راه‌اندازی کامل انجام می‌شود. 

امکانات پارکینگ برای مشتریان

برای راه اندازی رستوران عربی، باید قسمتی از رستوران برای پارکینگ مشتریان در نظر گرفته شود. پارکینگ باید با گنجایش مناسب و دسترسی آسان برای همه‌ی مشتریان باشد. مشتریان برای ساعات کمی در رستوران می‌مانند و شاید حضور آن‌ها به یک ساعت هم نکشد. اما باید در این مدت از بابت امنیت خودرو خیالشان آسوده باشد. درب الکترونیکی پارکینگ، ورود و خروج خودروها را در پارکینگ آسان‌تر می‌کند. در عین حال از ورود افراد غیرمتفرقه به این قسمت از رستوران جلوگیری می‌کند.

ساخت رستوران بر اساس اصول بهداشتی

نظافت رستوران اهمیت زیادی دارد. بخشی از نظافت یک رستوران به نحوه‌ی ساخت آن بستگی دارد. برای مثال آشپزخانه و انبار مهم‌ترین قسمت‌های یک آشپزخانه هستند. استفاده از مصالح و تجهیزات مدرن برای ساخت این دو قسمت اهمیت زیادی دارد. همچنین طراحی ساختمان هم می‌تواند به نحوی باشد که از ورود حشرات موذی به داخل آشپزخانه و انبار جلوگیری کند. 

در هر رستوران استفاده از سیستم تهویه مطبوع، سیستم برودتی و گرمایشی مهم است. با وجود این سیستم‌ها هوای تازه برای محیط داخلی رستوران تأمین می‌شود. در نتیجه به باز کردن هیچ درب یا پنجره‌ای نیاز نیست. این طراحی از ورود گرد و غبار و مواد آلاینده به داخل فضای رستوران جلوگیری می‌کند. این روزها به هر رستورانی که سر بزنید، حتماً درب ورودی آن را مشاهده می‌کنید که از نوع درب چشمی شیشه‌ای است. این نوع درب از هدر رفت انرژی از فضای داخلی رستوران جلوگیری می‌کند.

اهمیت مدرن بودن رستوران عربی

همانطور که گفتیم مشتریان رستوران عربی به لوکس بودن فضای داخلی اهمیت زیادی می‌دهند. گذشته از چیدمان و نحوه‌ی انتخاب رنگ، استفاده از تجهیزات لوکس هم در زیباتر کردن رستوران نقش دارند. به طور کلی چندین عامل مؤثر در راه‌اندازی رستوران زیبا مؤثر هستند که عبارتند از:

استفاده از تجهیزات لوکس

یکی از مهم‌ترین معیارهای تشخیص یک رستوران مدرن و امروز، توجه به تجهیزات و وسایل موجود در آن است. وقتی برای اولین بار مشتریان وارد رستوران شما می‌شوند، انتظار دارند از بهترین وسایل و تجهیزات در آن استفاده کرده باشید. برای مثال پرده‌ها، لوسترهای لوکس، میز و صندلی و ظروف پذیرایی در قضاوت مشتریان تاثیرگذار است.

نورپردازی

یکی از راه‌هایی که با آن می‌توانید یک رستوران معمولی را به رستورانی لوکس تبدیل کنید، استفاده از نورپردازی مدرن است. نورپردازی در زمان ساخت و ساز ساختمان انجام می‌شود. نورهای مخفی یکی از جدیدترین روش‌های زیباسازی ساختمان هستند. در رستورانی که بین ۴۵ تا ۶۵ درصد از آن را سالن غذاخوری تشکیل می‌دهد، توجه به زیبا کردن این قسمت اهمیت زیادی دارد.

راه اندازی رستوران عربی

چیدمان و طراحی دکوراسیون

تنها استفاده از وسایل و تجهیزات لوکس نیست که به زیباتر شدن رستوران کمک می‌کند. بلکه نحوه‌ی چیدمان هم در زیباتر کردن رستوران مؤثر است. در تیم ما برای چیدمان سالن غذاخوری از جدیدترین روش‌های دکوراتیو داخلی استفاده می‌شود. اگر چه در زمان ساخت و ساز پروژه با استفاده از مصالح هم می‌توان رستوران را زیباتر کرد. 

در رستوران‌های عربی طرح‌هایی مثل دیوارپوش‌های آجری و یا سنگ‌های آنتیک به ندرت دیده می‌شود. با این وجود می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای زیبایی فضای سالن غذاخوری شما باشند. چیدمان وسایل را می‌توان با توجه به سبک معماری داخلی رستوران انجام داد.

استفاده از گل و گیاهان

برای راه اندازی رستوران عربی، باید قسمتی از رستوران برای پارکینگ مشتریان در نظر گرفته شود. پارکینگ باید با گنجایش مناسب و دسترسی آسان برای همه‌ی مشتریان باشد. مشتریان برای ساعات کمی در رستوران می‌مانند و شاید حضور آن‌ها به یک ساعت هم نکشد. اما باید در این مدت از بابت امنیت خودرو خیالشان آسوده باشد. درب الکترونیکی پارکینگ، ورود و خروج خودروها را در پارکینگ آسان‌تر می‌کند. در عین حال از ورود افراد غیرمتفرقه به این قسمت از رستوران جلوگیری می‌کند.

وسایل تزیینی برای رستوران

استفاده از برخی از وسایل تزئینی به زیبایی و مجلل شدن رستوران عربی کمک می‌کند. این وسایل که باید از درب ورودی ساختمان تا سالن غذاخوری استفاده شوند، شامل وسایلی از جمله گلدان، مجسمه، تابلو‌های نقاشی، شمعدانی، رومیزی و رانرهای تزیینی است. این وسایل در اشکال متنوعی در بازار موجود هستند. ما برای راه‌اندازی رستوران عربی به این قسمت هم توجه داریم. 

راه اندازی رستوران عربی

وسایل تزئینی باید به اندازه استفاده شوند و در تناسب استفاده از آن‌ها نیز دقت داریم. وسایل تزئینی بیش از حد، سالن غذاخوریِ رستوران را کوچک و شلوغ نشان می‌دهد. در قسمت ورودی رستوران استفاده از فرش قرمز، مجسمه و گلدان به زیباتر کردن نمای بیرون کمک می‌کند. در فضای داخلی هم می‌توان به تناسب وسعت فضا، از این وسایل استفاده کرد.

استفاده از طرح های گرافیکی

گرافیک یکی از علوم مورد استفاده برای زیباتر کردن رستوران است. ما از اصول ترکیب رنگ‌های این علم، برای دکوراسیون داخلی رستوران استفاده می‌کنیم. برای مثال در این علم، مونوکروماتیک یکی از اصول انتخاب رنگ است. در این روش یک رنگ با شدت‌های مختلف انتخاب می‌شود که به زیبایی رستوران کمک می‌کند.
برای مثال برای قسمت‌های مختلف سالن غذاخوری رستوران از رنگ‌های سبز لیمویی با شدت کمرنگ یا پررنگ بودن استفاده می‌شود. پرده‌ها با رنگ تیره، صندلی‌ها با رنگ روشن‌تر و گلدان‌هایی با رنگ سبز لیمویی بسیار روشن ترکیب‌هایی زیبا برای تزیین سالن غذاخوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *