راه اندازی رستوران بین المللی

مشاوره راه اندازی

روش های دریافت مشاوره

تماس با تلفن های شرکت : ۸۸۰۶۷۱۴۰ - ۸۸۰۳۸۷۹۵

موبایل جناب شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

واتساپ جناب وحید شمس : ۰۹۱۲۸۵۰۳۳۲۳

رستوران بین‌المللی مکانی است که بسیاری از توریست‌های و مسافران خارجی به دنبال آن هستند. همچنین در زمان ورود مهمان و سفرای خارجی، رستوران‌های بین‌المللی بهترین مکان برای پذیرایی هستند. اکنون که بسیاری از همین توریست‌ها و مسافران خارجی به دنبال یک رستوران خوب هستند، وجود رستوران بین‌المللی می‌تواند پاسخگوی نیاز آن‌ها باشد. در این نوع رستوران انواع و اقسام غذاهای ایرانی و خارجی سرو می‌شود. اگر قصد دارید چنین رستوران را راه‌اندازی و مدیریت کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

راه اندازی رستوران بین‌المللی

راه اندازی رستوران بین المللی

راه‌اندازی یک رستوران‌ بین‌المللی کار ساده‌ای به نظر می‌رسد. اما واقعیت اینست که رستوران بین‌المللی با رستوران‌های معمولی تفاوت زیادی دارد. این تفاوت‌ها باعث می‌شود در تاسیس و راه‌اندازی یک رستوران بین‌المللی به چندین فاکتور توجه کنید. 

راه اندازی رستوران بین‌المللی

نکات مهم هنگام راه اندازی رستوران بین المللی

وسایل و تجهیزات پیشرفته

استفاده از تکنولوژی روز دنیا

کافه رستوران

راه اندازی رستوران بین‌المللی

دسترسی به بازار مواد غذایی

ساختمان لوکس و زیبا

موقعیت جغرافیایی

ساختمان لوکس و زیبا

در راه‌اندازی یک رستوران بین‌المللی زیبایی ساختمان یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. در تیم ما نیز سعی شده است آخرین متدهای طراحی و ساخت و ساز رستوران را به کار بگیریم. اگر چه بخش مهمی از مشتریان رستوران‌های بین‌المللی توریست‌ها و مسافران خارجی هستند، اما بخشی از آن‌ها نیز مشتریانی از بین مردم ایرانند که به غذاهای بین‌المللی علاقه‌ی زیادی دارند. فارغ از خارجی یا ایرانی بودن مشتریان، ساختمان یک رستوران بین‌المللی باید با رستوران‌های معمولی متفاوت باشد. برای ساختن این نوع رستوران، استفاده از آخرین سبک‌های معماری اهمیت دارد. این سبک معماری به نمای بیرونی و فضای داخلی ساختمان مرتبط می‌شود. حتی در نظر گرفتن فضای سبز در مقابل درب ورودی رستوران نیز اهمیت دارد. مسافران و توریست‌های خارجی به قسمت ورودی رستوران و نمای بیرونی آن توجه زیادی دارند. هر گونه نقص و کم‌کاری در این قسمت باعث کاهش مشتریان می‌شود.
راه اندازی رستوران بین‌المللی

وسایل و تجهیزات پیشرفته

یکی دیگر از نکات مهم برای رستوران‌های بین‌المللی استفاده از تجهیزات، وسایل و دستگاه‌های پیشرفته است. در رستورانی که قرار است خارجی‌ها غذا سفارش دهند، استفاده از لوکس‌ترین و بهترین تجهیزات اهمیت پیدا می‌کنند. حتی ظروف شما هم می‌تواند یک ستاره در سبد رستوران قرار دهد. اگر قرار باشد در راه‌اندازی رستوران بین‌المللی سهل‌انگاری کنید، خیلی زود باید کسب و کار خود را رها کنید. وسایل و تجهیزات یک رستوران بین‌المللی هم مثل یک رستوران معمولی شامل میز و صندلی، ظروف غذاخوری، ظروف پخت و پز، وسایل برودتی و دستگاه‌های پخت و پز است. به دلیل اینکه در یک رستوران بین‌المللی انواع غذاها از کشورهای متعددی سرو می‌شود، بنابراین دستگاه‌های پخت و پز بیشتری مورد نیاز است.
راه اندازی رستوران بین‌المللی

کافه رستوران

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در یک رستوران بین‌المللی به آن نیاز دارید، کافه است که محلی برای استراحت مسافران و توریست‌های خارجی باشد. به هر حال آن‌ها به مکانی مجزا برای نشستن و گفتگو نیاز دارند. اگر بخشی از رستوران را به یک کافه‌ی دنج و لوکس تبدیل کنید، در افزایش مشتری نقش بیشتری دارد. این مورد در تیم ما به خوبی بررسی شده است. با توجه به نمونه‌های موفق رستوران بین‌المللی در دنیا، این روزها ساخت یک کافه در دل رستوران ضرورت پیدا می‌کند. با وجود چنین جایی مشتریان خارجی و توریست‌ها میل بیشتری برای بازگشت به رستوران شما را خواهند داشت. فراموش نکنید مشتریان شما افراد خاص و سخت پسندی هستند که باید همه چیز را با هم برای آن‌ها در نظر بگیرید.
راه اندازی رستوران بین‌المللی

استفاده از تکنولوژی روز دنیا

استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها برای رستوران به رونق کسب و کار شما کمک می‌کند. این تکنولوژی‌ها به منظور سهولت برخورداری از سرویس‌دهی رستوران ضرورت دارند. اگرچه در یک رستوران بین‌المللی مترجمان مسلط به زبان‌های زنده‌ی دنیا استخدام می‌شوند. اما در کنار آن باید از تجهیزات پیشرفته همچون سیستم اتوماسیون، رزرو آنلاین غذا و … در اختیار مشتریان قرار بگیرید. بسیاری از مشتریان تمایل دارند چند روز قبل از ورود خود به رستوران، غذا را سفارش دهند. پس باید با استفاده اپلیکیشن و یا وب سایت رستوران بتوانند این کار را به راحتی انجام دهند. حتی ممکن است بخواهند از خارج غذای خود را برای روزهای آتی رزرو کنند. بنابراین با طراحی سایت یا اپلیکیشن در این کار به آن‌ها کمک می‌کنید. تبلیغات برای معرفی رستوران بین‌المللی هم اهمیت زیادی دارد که این کار را تیم ما به صورت کاملاً حرفه‌ای انجام می‌دهد.
راه اندازی رستوران بین‌المللی

موقعیت جغرافیایی مناسب

رستوران بین‌المللی باید دارای موقعیت جغرافیایی عالی باشد. از آنجا که توریست‌ها و مسافران خارجی کمتر به شهرهای کوچک سفر می‌کنند، بنابراین ساخت این رستوران باید در شهرهای بزرگ کشور انجام شود. از سوی دیگر لوکیشن و موقعیت مکانی رستوران هم اهمیت زیادی دارد. برای این دسته از رستوران‌ها باید گران‌قیمت‌ترین زمین در یک موقعیت مکانی عالی تهیه شود. برای مثلا قرار گرفتن در کنار یک جاذبه‌ی گردشگری، اثر تاریخی و یا در نزدیکی یک ارگان دولتی شاخص می‌تواند به رونق کسب و کار رستوران بین‌المللی کمک کند. تهیه‌ی زمین در این موقعیت‌ها قیمت بالایی دارد. اما با توجه سودآوری پروژه، مقرون به صرفه است. در رستوران‌های معمولی شما می‌توانید رستوران خود را در نزدیکی یک مرکز خرید یا مجتمع تجاری نیز راه‌اندازی کنید. مشتریان این نوع از رستوران‌ها ایرانیانی هستند که برای خرید وارد بازار شده و سپس به رستوران سر می‌زنند. اما توریست و جهانگردی اغلب برای خرید وارد بازار نمی‌شوند و بیشتر ترجیح می‌دهند از مکان‌های توریستی و جاذبه‌های گردشگری دیدن کنند. تصور کنید رستوران خود را در خط ساحلی و در مقابل دریا راه‌اندازی کنید و یا در نزدیکی یک هتل ۵ ستاره با مسافران خارجی باشید. طبیعتاً چنین لوکیشنی می‌تواند به رونق کسب و کارتان کمک کند. پس برای انتخاب لوکیشن مناسب باید به سراغ تیم‌های حرفه‌ای بروید تا بتوانند بهترین موقعیت مکانی برای راه‌اندازی رستوران را به شما معرفی کنند.
راه اندازی رستوران دریایی

دسترسی به بازار مواد غذایی

یکی از نکات مهم زمان انتخاب مکان برای راه‌اندازی رستوران بین‌المللی توجه به نزدیکی آن به بازارهای مواد غذایی است. در رستوران باید غذاها از مواد غذایی ارگانیک و تازه تهیه‌ شوند. این موضوع تاثیر زیادی بر روی کیفیت غذاها دارد. هر چند این روزها سیستم حمل و نقل آنقدر پیشرفته شده است که به راحتی می‌توان از شهرهای دور نیز مواد غذایی تازه را وارد رستوران کرد. اما ترجیح تیم ما اینست که رستوران را در نزدیکی مراکز فروش مواد غذایی راه‌اندازی کنید. در این صورت روزانه مواد غذایی مورد نیاز برای پخت و پز را تهیه کرده و مجبور به استفاده از مواد غذایی کهنه نیستید.

بخش های مختلف رستوران بین المللی

رستوران بین‌المللی هم مانند هر رستوران دیگری از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. این قسمت‌ها عبارتند از:
راه اندازی رستوران بین‌المللی

آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک رستوران بین‌المللی، آشپزخانه است که باید فضایی وسیع باشد. در این قسمت انواع وسایل پخت و پز قرار می‌گیرد. همانطور که در ابتدا گفتیم در یک رستوران بین‌المللی انواع غذاهای ایرانی و بین‌المللی طبخ می‌شود. بنابراین به تجهیزات و دستگاه‌های بیشتری نیاز دارید. از سوی دیگر وجود هود در آشپزخانه‌ی رستوران ضرورت دارد. این دستگاه از یک سو از تجمع چربی‌ها بر روی دیوار و وسایل آشپزخانه جلوگیری می‌کند و از سوی دیگر در بهداشت و نظافت محیط نقش دارد. پخت و پز مداوم در آشپزخانه باعث انتشار گازهای سمی (در اثر سرخ کردن غذاها) می‌شود. این گازها تاثیر مخربی بر روی سلامت کارکنان رستوران دارد. اما با وجود هود و هواکش این گاز‌ها به بیرون از آشپزخانه هدایت می‌شوند.

سرویس بهداشتی

یکی دیگر از بخش‌های مهم در یک رستوران سرویس بهداشتی است که باید در کنار درب ورودی و در محوطه‌ای دور از سالن غذاخوری قرار بگیرد. بهداشت و نظافت این قسمت اهمیت زیادی دارد. استفاده از فلاش تانک، هواکش قوی و سایر ملزومات دستشویی در اینجا مهم است. تیم ما با توجه به جدیدترین متدهای طراحی در علم معماری، این قسمت را به سبکی نوین طراحی می‌کند. در قسمتی از رستوران بین‌المللی باید یک رختکن مجزا در نظر بگیرید تا مشتریان لباس‌های خود را بر روی آن آویزان کنند. در این صورت مجبور نیستند وسایل و لباس‌ها را با خود روی میز ببرند. در اغلب رستوران‌ها، رختکن در ابتدای سالن غذاخوری است.

سالن غذاخوری

زیبایی و لوکس بودن رستوران بیشتر در قسمت سالن غذاخوری نمایان می‌شود. مشتریان بیشترین زمان را در همینجا و بر روی میز و صندلی‌ها می‌گذرانند. پس باید در طراحی آن وسواس زیادی به خرج دهید. استفاده از دکوراسیون مدرن، وسایل تزئینی، میز و صندلی‌های راحتی، طراحی رنگ‌ها، پرده‌های خوش رنگ و اشرافی، لوسترهای اغواگر و نورپردازی خیره‌کننده به زیباتر شدن سالن غذاخوری کمک می‌کند.
راه اندازی رستوران دریایی

انبار

انبار یک مکان مجزا از آشپزخانه است که موادغذایی اضافه در آنجا نگهداری می‌شوند. انبار راهی به داخل سالن ورودی ندارند و براساس سلیقه‌ی مدیر رستوران، ممکن است درب آن به سمت آشپزخانه‌ی رستوران باز شود. در این صورت رفت و آمد و جابه‌جا کردن مواد غذایی و وسایل در آشپزخانه راحت‌تر انجام می‌شود. وجود یک انبار تمیز برای رستوران بین‌المللی ضرورت دارد. به دلیل اینکه در انبار مواد غذایی نگهداری می‌شود، موش‌ها و حشرات موذی علاقه‌ی زیادی به آنجا دارند. اگر طراحی و ساخت انبار به خوبی انجام نشود، به زودی باید در این مکان از انواع سم برای از بین بردن حشرات موذی استفاده کنید. مطمئناً استفاده از این سم‌های کشنده تأثیر منفی روی مواد غذایی دارد. انتشار گازهای سمی در فضای انبار باعث کاهش کیفیت غذاها می‌شود. گاهی نیز مسمومیت غذایی را به دنبال دارد. ما در زمان راه اندازی رستوران بین المللی با توجه به اهمیت و نقش انبار در نگهداری مواد غذایی، تمامی اصول حفاظتی و امنیتی را در نظر می‌گیریم. یک انبار استاندارد باید با بهترین تجهیزات و مصالح ساختمانی تاسیس شود.

پارکینگ رستوران

شاید فکر کنید وقتی قرار است مشتریان رستوران مسافران و توریست‌های خارجی باشند، به پارکینگ نیازی ندارید. در حالی که ما براساس تجربه‌‌ی خود معتقدیم یک رستوران بین‌المللی هم مانند هر رستوران دیگری به پارکینگ نیاز دارد. فراموش نکنید بخشی از مشتریان شما ایرانیانی هستند که از شهرهای مختلف کشور راهی شهر شما می‌شوند. به دلیل علاقه‌ای که به غذاهای خارجی دارند، رستوران شما را انتخاب می‌کنند. پس قاعدتاً به یک پارکینگ با ظرفیت کافی نیاز دارید.

فضای باز

رستوران بین‌المللی فقط در ساختمان آن خلاصه نمی‌شود. بلکه باید یک محوطه هم برای گشت و گذار و قدم زدن مشتریان در نظر بگیرید. اگر در فصل بهار یا تابستان میز و صندلی‌ها را در بین درختان و در فضای باز بچینید، قطعاً جذابیت بیشتری برای مشتریان خواهد داشت. اگر در یک منطقه‌ی گرمسیری زندگی می‌کنید (برای مثال در شهر کیش)، حتی در فصل‌های زمستان و پاییز هم می‌توانید از فضای باز برای چیدن میز و صندلی‌ها استفاده کنید. اگر رستوران شما در یک منطقه‌ی توریستی قرار دارد، درست کردن فضای باز برای چیدن میز و صندلی غذاخوری بر امتیازات رستوران شما می‌افزاید. برای مثال بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند در زمان صرف غذا، منظره‌ی زیبای دریا را مشاهده کنند. پس چه چیزی بهتر از اینکه با ایده‌های ساده و ارزان، رستوران خود را جذاب‌تر کنید؟ تیم ما با توجه به این اِلمان سعی دارد تا رستوران شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و راه‌اندازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *